CHP'de reaksiyonların odağındaki Tuncay Özkan meydan okudu: Biz kazanacağız

CHP’de reaksiyonların odağındaki Tuncay Özkan meydan okudu: Biz kazanacağız

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde istediği sonucu alamayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak olan 2. cins oylamasının öncesinde dikkat çeken bir atılım yaptı. Kılıçdaroğlu dün akşam CHP Bilgi ve Bağlantı Teknolojilerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i misyondan aldı.

OKLAR ÖZKAN’A ÇEVRİLDİ

Bu haber kulislerde yankı uyandırırken CHP Medya ve Kurumsal Bağlantıdan Sorumlu Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan da tenkitlerin maksadında yer aldı. Özkan; seçim gecesi manipülasyon yaptırdığı ıslak imzalı tutanakları AK Parti’ye verdiği, belediye liderleri ile tansiyon yaşadığı argümanları ile gündeme geldi.

“ASLA KAYBETMEDİK”

İddiaların akabinde Tuncay Özkan sessizliğini bozdu. CHP Genel Merkezi’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özkan, “Biz asla kaybetmedik ve kazanacağız. Kaybeden halktan itimat oyu alamayan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’dir. Parlemento’da kazandıkları küçük avantajı biz milletimizle konuşarak yüzde elliyi geçerek başaracağız. Birinci çeşitte niçin seçilemediniz sorusu varsa birinci tıpta onlar seçilemedi. Bizim seçmenimiz koşa koşa sandıktaki vazifesine de gidecek. Tıpkı ruhu taşıyoruz. Biz kesinlikle kazanacağız, haklıyız. Biz kimseye palavra söylemedik” dedi.

“KAMPANYAMIZDA BU KORKULARI GİDERECEĞİZ”

Özkan, kelamlarına şöyle devam etti: “CHP teröre teröristliğe tersliğini gösteren bir parti. Cumhurbaşkanı mitinginde halka iftirayı izleyince bununla gayret etmek kaçınılmaz oldu. Biz bunu temizleyeceğiz. Hırsımız ve isteğimiz daha da büyüdü. Biz parlamentoda Hizbullah’a karşı çaba edeceğiz. Türk milliyetçileri Hizbullah’ın Meclis’te olduğunu unutmasınlar. Ülkenin iktisadı çöktü. Ülkeyi yönetenler enkaz altında bırakmış. Toplumun büyük kısmı güvenlik derdini ekonomik meselelerin önüne koymuş. Bundan sonraki kampanyada alışılmış ekonomik meseleleri da ele alacağız ancak bu korkuları da gidereceğiz.”

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

Görevden alınacağı argümanlarına da cevap veren Tuncay Özkan, çalışmalarına devam ettiğini belirtip “Benimle yürütülen kampanya var. Dört aydır yılda iki kere Fethullahçılar bunu gündeme getirir. Amerika hesaplarından kaçak emniyet müdürü kampanya yürütüyor. Bizim buradaki çalışmamızda bir badire yok. Misyonumun başımdayım. 95 milyar lira diyorlar. Fethullahçıların iftiraları ahlaksızca namussuzca. Ben gazeteciyim, mülksüz yaşamayı kendine düstur edinmiş biriyim. 95 milyar kimse vermiş durumda değil. İnşallah verirler CHP’nin varlığına katarız” sözlerini kullandı.