Ukraynalı model Alona Savchenko, sevgilisi tarafından öldürülerek cansız vücudu parçalandı

Ukraynalı model Alona Savchenko, sevgilisi tarafından öldürülerek cansız vücudu parçalandı

27 yaşındaki Ukraynalı model Alona Savchenko, Tayland’ın başşehri Bangkok’ta 25 yaşındaki erkek arkadaşı Jan Jerzy Lagoda-Filippow ile kaldığı otel odasında erkek arkadaşı tarafından öldürüldü.

CANSIZ VÜCUDU MODÜLLERE AYIRDI

Daily Mail’de yer alan habere nazaran, cinayet öncesi güvenlik kameralarında çiftin oteldeki odalarına giderken bir oldukça sevinçli oldukları görüldü. Nedeni bilinmeyen bir halde genç modeli öldüren Jan, sonraki sabah elinde bir bavul ile telaş ve tez içinde otelden tek başına çıkınca vazifeliler şüphelenip polise haber verdi. Jan’nın bindiği taksi sürücüsü de kuşkulu davranışlarını ve arama motorundan ölen bir kişinin cesedinin nasıl parçalanacağı hakkında arama yaptığını görünce otele haber verdi. Taksi sürücüsünün aramasından sona otel vazifelileri odaya girince modelin cansız vücudunu el, kol ve bacakları kesilmiş halde kanlar içinde buldu.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Polis takımları Jan’ı ülkeden kaçamaya çalışırken hudutta yakaladı. Jan gözaltındayken rastgele bir pişmanlık belirtisi göstermediği belirtildi. Polis, takımları gözaltındayken çok rahat hareket eden ve hiç konuşmayan Jan’ın durumu ile ilgili Polonya büyükelçiliğine haber verildiğini söyledi.