Yunanistan'da ünlü plaja asılan, "Çıplaklık yasaktır" tabelası turistleri çıldırttı! Soyunarak protesto ettiler

Yunanistan’da ünlü plaja asılan, “Çıplaklık yasaktır” tabelası turistleri çıldırttı! Soyunarak protesto ettiler

Yunanistan‘ın Gavda Adası’nda belediyenin plaja çıplak girmesini yasaklaması nüdistleri çılgına çevirdi. Nüdistler, “Çıplaklık yasaktır” tabelasının önünde çırılçıplak soyunarak kararı protesto etti.

BELEDİYE, DENİZE ÇIPLAK GİRMEYİ YASAKLADI

Yunanistan’da Girit yakınlarındaki Gavda (Gavdos) Adası’nda Sarakiniko plajları için belediye tartışma yaratan bir karar aldı. Belediye, altın sarısı kumsalları olan plajlarıyla ün salan Sarakiniko’da çıplaklığı yasakladı. Belediye tarafından plajın farklı noktalarına, “Çıplaklık yasaktır” tabelası astı.

TABELA ÖNÜNDE SOYUNUP PROTESTO ETTİLER

Ada belediyesinin aldığı karara nüdistler reaksiyon gösterdi. Binlerce yıldır tabiatı bozulmamış adada çıplak denize girmenin ve tabiat ile bütünleşmenin yasak olamayacağını belirten nüdistler, tabela önünde çırılçıplak soyunup belediyeyi protesto etti.

“BİR ANDA BU YASAĞI ÖĞRENİYORUZ”

Nüdistler durumu memleketler arası platforma taşımaya karar verirken, kıyıda belediye tabelasını gören çok sayıda toplumsal medya hesabından “Doğayla iç içe, gereksiz şeylerden arınmış hissetmek için geldik ve bir anda bu yasağı öğreniyoruz” yorumları ile protestoyu sürdürdü.

“ŞİKAYET ALDIK”

Tepkilerin akabinde açıklama yapan Gavda Belediye Lideri Lilian Stefanaki, “Adanın hem ziyaretçilerinden hem de esnafından bu hususta şikayet aldık ve bu merkez plajda çıplaklığı yasaklamamızı istediler. Buna hürmet duyuyoruz, bu yasağı aldık” kelamlarıyla kararı savundu.

POLİS MÜDAHALE EDECEK

Adaya yılda 15-16 bin ziyaretçi geldiğini, Yunanlılar ile İtalyanlar başta olmak üzere İsviçreliler veAlmanların büyük ilgi gösterdiğini, yabancıların yüzde 70’nin fiyatsız kamp yaptığını söyleyen Stefanaki bu tıp durumlarda evvel turistlerin uyarılacağını ve akabinde polisin harekete geçmesi için çağrılacağını kaydetti.