Fransa'da bir baba, yağmaya çıkan oğlunu yakalayıp bagaja koydu

Fransa’da bir baba, yağmaya çıkan oğlunu yakalayıp bagaja koydu

Fransa‘daki olaylarda bir baba, yağmaya çıkan oğlunu yakalayarak otomobilin bagajına attı. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dün yaptığı açıklamada “Onları meskende tutmak ailelerin sorumluluğu. Ebeveynleri üzere davranmak devletin işi değil” demişti. Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, 17 yaşın altında olaylara karışan çocuklardan ebeveynlerinin sorumlu tutulabileceğini ve 2 yıl mahpus ila 30 bin avroya kadar varan para cezası verilebileceğini söylemişti.

Fransa‘da 17 yaşındaki Nahel M. isimli bir gencin polis tarafından öldürülmesi Fransa’da büyük bir isyan dalgası başladı. Protestolar 5. gününde de devam ederken vakit zaman yağma ve kundaklama olayları da yaşanıyor.

MACRON: ONLARI KONUTTA TUTMAK AİLELERİN SORUMLULUĞU

Tepkilerin odağındaki Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dün güvenlik ve hükümet yetkilileriyle yapacağı kriz doruğu öncesi ailelere özel bir davette bulundu. Gözaltına alınanların “çok genç” olduğuna dikkat çeken Macron, “Onları meskende tutmak ailelerin sorumluluğu. Ebeveynleri üzere davranmak devletin işi değil” dedi.

AİLELERE 2 YIL MAHPUS CEZASI VERİLEBİLİR

Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, 17 yaşın altında olaylara karışan çocuklardan ebeveynlerinin sorumlu tutulabileceğini ve 2 yıl mahpus ila 30 bin avroya kadar varan para cezası verilebileceğini söyledi.

OĞLUNU TUTUP BAGAJA ATTI

Bu açıklamaların akabinde Fransa’da bir baba, yağmaya çıkan oğlunu yakalayarak otomobilin bagajına attı. İmgeler toplumsal medyada paylaşıldı.