Yavuz Bingöl Osmaniye'de depremzedelere konser verdi

Yavuz Bingöl Osmaniye’de depremzedelere konser verdi

Yavuz Bingöl Osmaniye‘de depremzedelere konser verdi

OSMANİYE – Ünlü sanatçı Yavuz Bingöl, Osmaniye‘de konteyner kentte kalan depremzedelere konser verdi.

Sanatçı Yavuz Bingöl, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki zelzelelerin etkilediği Osmaniye‘ye geldi. Bingöl, ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun vefatının 50. yıl dönümü münasebetiyle çıktığı turne çerçevesinde, Osmaniye Karaçay konteyner kentte depremzede vatandaşlarla konser verdi. Konserin birinci kısmında Aşık Veysel’in yapıtlarını seslendiren Bingöl, ikinci kısmında kendi yapıtlarını söyledi. Konteyner kentte kalan depremzedeler de Bingöl‘e eşlik etti.

Vali Erdinç Yılmaz, “6 Şubat’ta yaşadığımız felaketin acılarının dindirilmesi için bir nebze olsun bizlere takviye olmak için buralara gelen, hakikaten vatana millete bu türlü adanmışlık bunu keder edinme bunu misyon edinme anlayışını takdirle karşılıyorum. Şehitler diyarı, yiğit Osmaniye’mize beğenilen geldiniz diyor çok teşekkür ediyorum. Yavuz beyin buralara gelmesi için her türlü takviyesi veren Belediye Liderimiz Kadir Kara beyefendiye ve grubuna çok teşekkür ediyorum. Devlet olarak sizleri çok seviyor ve yanınızdayız” dedi.

Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bingöl ise, “Aşık Veysel’in vefatının 50. Yılı nedeniyle bir konser serimiz var bu konserleri de sarsıntı bölgesinde bu yaşadığımız büyük felaket nedeniyle oradan başlatalım istedik. 19 Haziran’da Aşık Veysel’in memleketi Sivas’tan başladık. UNESCO ve Cumhurbaşkanlığımız bu seneyi ‘Aşık Veysel’ yılı ilan etti. Malatya, Gaziantep devam ettik dün Kahramanmaraş’taydık çok hoş geçti. Bugünde Osmaniye’deyiz zelzele nedeniyle geldik insanlara biraz moral verelim acılarını bir nebzede olsa azaltırsak ne memnun bize. Zelzelede hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum yaralılarımıza acil şifalar diliyorum”diye konuştu.

Belediye Lideri Kadir Kara’da sanatçı Bingöl’e Osmaniye Karatepe Kilimi ikram etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Müslüm Balko – Kültür Sanat