Türkiye 19 Yaş Altı Erkek Basketbol Ulusal Ekibi Bronz Madalya Kazandı

Türkiye 19 Yaş Altı Erkek Basketbol Ulusal Ekibi Bronz Madalya Kazandı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Macaristan’da düzenlenen Basketbol FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası’nın 3’üncülük maçında karşılaştığı Amerika Birleşik Devletleri’ni yenerek bronz madalya kazanan Türkiye 19 Yaş Altı Erkek Basketbol Ulusal Ekibi’ni tebrik etti.

U19 Erkek Basketbol Ulusal Ekibi, FIBA Dünya Kupası’nda Amerika Birleşik Devletleri’ni 84-70 yenerek turnuvayı 3’üncü sırada tamamladı. Macaristan’ın Debrecen kentinde düzenlenen turnuvanın üçüncülük maçında ulusallar, 8 şampiyonluğu bulunan ve tertibin en başarılı ekibi ABD ile uğraş etti. Uğraş boyuncu üstün oyununun sürdüren ulusal ekip, müsabakadan 84-70 galip ayrıldı. Ulusallar bu sonuçla bronz madalyanın sahibi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye 19 Yaş Altı Erkek Basketbol Ulusal Kadrosu’nu tebrik etti. Bakan Bak, yayımladığı tebrik bildirisinde, “Macaristan’ın Debrecen kentinde yapılan Basketbol FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası’nda üçüncülük maçında karşılaştığı Amerika Birleşik Devletleri’ni mağlup ederek bronz madalya kazanan Türkiye 19 Yaş Altı Erkek Basketbol Ulusal Kadromuzu tebrik ediyorum. Elde edilen başarıda emeği geçen sportmen, teknik heyet ve yöneticileri kutluyorum. Çabaları ve azimleriyle dünya üçüncüsü olan ve geleceğe umutla bakmamıza vesile olan genç kardeşlerimin muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” sözlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Barış Taşkıran – Spor