Trump, komünist ve Marksist kümelerin ülkeye girişini engelleyeceğini duyurdu

Trump, komünist ve Marksist kümelerin ülkeye girişini engelleyeceğini duyurdu

Eski ABD Devlet Lideri Donald Trump, seçilmesi halinde “komünist” ve “Marksist” ideolojik kümelerin, ülkeye girişini engelleyeceğini duyurdu.

Trump, İnanç ve Özgürlük Koalisyonu’nun, Washington’daki konferansında yaptığı konuşmada, “Göçmenlik ve Vatandaşlık Maddesi’nin 212 (f) maddesini” kullanarak, komünist ve Marksist ideolojik kümelerin ülkeye girişini engelleyeceğini kaydetti.

ABD’ye gelenlerin “ülkeyi sevmesi” gerektiğini belirten Trump, ideolojik kümeleri ülkeden uzak tutacaklarını lisana getirdi.

Donald Trump, ABD’de yaşayan komünist ve Marksistlere yönelik kısıtlayıcı “yeni bir yasa” olması gerektiğini savundu.

Washington DC merkezli bir niyet kuruluşu olan Göçmenlik Çalışmaları Merkezi üyesi Andrew Arthur, hususa ait yaptığı açıklamada, halihazırda ABD göçmenlik yasasının Komünist Parti üyesi şahısların vatandaşlık yahut yeşil kart sahibi olmasını yasakladığını belirtti.

Arthur, Trump’ın konuşmasında atıf yaptığı Göçmenlik ve Vatandaşlık Maddesi’nin 212 (f) unsurunun detaylarına değinerek, komünist ve Marksistlerin ülkeye girişlerinin engellenmesi için unsurdaki “ABD’nin çıkarlarına ziyan verecekse” tabirinden yola çıkılmak istendiğini aktardı.

Kaynak: AA / Salih Okuroğlu – Siyaset