Sinan Oğan'ın seçim kararı öncesi kritik gelişme! Ümit Özdağ yarın Kılıçdaroğlu ile görüşecek

Sinan Oğan’ın seçim kararı öncesi kritik gelişme! Ümit Özdağ yarın Kılıçdaroğlu ile görüşecek

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Flash TV’de katıldığı canlı yayında, Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ortasında geçecek olan ikinci cins seçim yarışı öncesinde açıklamalarda bulundu.

YARIN KILIÇDAROĞLU İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK

Özdağ, Kılıçdaroğlu ile bugün telefonda görüştüğünü yarın ise yüz yüze görüşeceklerini duyurdu. İkili görüşme sonrası Sinan Oğan, Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu üçlü bir görüşme yapacak.

“BİZ TEK TEK HERKESİ İKNA ETMEK ZORUNDA DEĞİLİZ”

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tıp görüşmeleriyle ilgili Özdağ, şunları söyledi; “Açık ve net konuşuyorum, ortada bizim açımızdan kaideler çok net ve çok ilkesel. Bizim muhatabımız Erdoğan ve Kılıçdaroğlu.Biz tek tek herkesi ikna etmek zorunda değiliz. Bu ittifakın adayları onları ikna etmek zorunda.

“SAATİ ŞİMDİ AŞİKÂR DEĞİL”

Kemal Beyefendiyle bugün telefonda görüştüm, yarın da yüz yüze güreşeceğiz. Bunlar olağan şeyler. Saati şimdi aşikâr değil. Evvel başka ayrı görüşeceğiz sonra Sinan Oğan’la birlikte de görüşme gerçekleştirilebilir. Biz prensiplerimizi ortaya koyduk, teknik olarak Hasan’ın yahut Hüseyin’in araması yahut görüşmesi bizim için görüşme değil. Görüşme yalnızca adaylarla yapılacak olan bir açıklama.”

“OĞAN YARIN KARAR AÇIKLAMASI YAPMAYACAK”

Öte yandan Özdağ, Sinan Oğan’ın 19 Mayıs’ta rastgele bir karar açıklaması yapmayacağını söyledi.