Sarp Hudut Kapısı'nda bayram tatili yoğunluğu

Sarp Hudut Kapısı’nda bayram tatili yoğunluğu

Türkiye‘nin Kafkaslar ve Orta Asya’ya açılan en değerli kara hudut kapılarından Gürcistan sonundaki Sarp Hudut Kapısı’nda bayram tatili yoğunluğu yaşanıyor.

Türkiye‘nin çeşitli vilayetlerinden gelerek yurt dışı tatili için pasaport ve vizeye gereksinim duyulmadan gezilebilen Gürcistan’a gitmek isteyen vatandaşlar, Sarp Hudut Kapısı’nda yoğunluğa neden oldu.

Sarp Mülki Yönetim Amirliğinin bilgilerine nazaran, günlük ortalama 14-15 bin kişinin geçiş yaptığı kapıdan 9 günlük bayram tatilinin başlamasıyla 23-25 Haziran tarihlerinde 78 bin 981 yolcu geçiş yaptı.

Vatandaşların bir kısmı yurt dışı cinsleriyle kimileri ise kişisel olarak Gürcistan’a geçiş yapıyor.

Bayram tatili için eşi ve arkadaşlarıyla İzmir’den gelen Samet Kaya, AA muhabirine, aslen Rizeli olduğunu belirterek, tatilin bir kısmını Karadeniz’in hoş tabiatında bir kısmını da yurt dışında geçirmek için buraya geldiğini söyledi.

Gürcistan’da 2 gün geçirdikten sonra Türkiye’ye dönen Nilgün Birbaş ise Ankara’dan geldiğini tabir ederek, “Karadeniz tipi yaptık. Cinsimizin son durağı Batum’du. Yabancı bir ülkeyi, kültürü görmek istedik. Çok hoş bir tatil geçirdik. Karadeniz’e bayıldım. Hem yurt dışı tatili yaptık hem de Türkiye’de görmediğimiz yerleri gördük.” dedi.

İstanbul’dan gelen Nuray Erkan da bayram tatilini Karadeniz ve Gürcistan’da geçirmeyi planladıklarını lisana getirerek, şöyle konuştu:

“Karadeniz bölgesini geziyoruz. Gelmişken Gürcistan’ı da görelim dedik. Ben Karadenizliyim lakin arkadaşlarım var, onlar buraları hiç görmediler. Onlara tabiatın hoşluğunu göstermek istiyorum. Yaylalara çıkmak istiyoruz. Gelmişken yurt dışını da görmek istedik ve Gürcistan’a gidiyoruz.”

???????

Kaynak: AA / Yusuf Okur – Şimdiki