Kurban Bayramı için döviz bozdurmak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturdu

Kurban Bayramı için döviz bozdurmak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturdu

Kurban Bayramı için döviz bozdurmak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturdu

ANKARA Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kimi kurbanlık alımı ve tatil planları için döviz bozdururken kimi de kurların yükseleceğini düşündüğü için döviz ofislerine akın etti.

Ankara’nın Altındağ ilçesi Ulus semtinde ağır halde bulunan döviz ofisleri ve kuyumcular vatandaş akınına uğradı. Vatandaşların kimi kurların daha da yükseleceğini düşündüğü için döviz satın alırken kimi nakit parası kalmadığından kimi de Kurban Bayramı nedeniyle kurbanlık alımı ve tatil planları için döviz bozdurdu.

“Hemen çabucak 15 gündür bu türlü kuyruk var”

Kurbanlık almak için döviz bozduran Alaattin Kaplan, “İhtiyaç olduğu için bozdurdum. Yükselse de düşse de bizim için fark etmiyor. Mecbur bozdurduk. Kredi çekip dolar almıştık artık onu bozduracağız. Bu kadar sıra olmasını beklemiyordum. Çabucak çabucak 15 gündür bu türlü kuyruk var” dedi.

“Gurbetçiler olarak alım gücümüz çok düştü”

Macaristan’ın başşehri Budapeşte ikamet eden Ayhan Üstün ailesi ile vakit geçirmek için Türkiye’ye geldiğini belirterek, “Para bozdurmak için geldik buraya. Kurban Bayramı vesilesiyle doğan çeşitli harcamalarım için bozduracağım. Bozdurmak zorundayız. Elimizde lira kalmadığı için bozduruyorum. Bizim alım gücümüz çok düştü. Evvelce bin avroya aldığımız bir şeyi şu an 2 bin avroya alıyoruz. Gurbetçiler olarak alım gücümüz çok düştü” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat