Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı 43. Kültür ve Sanat Dönemini Tamamladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı 43. Kültür ve Sanat Dönemini Tamamladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 43’üncü kültür ve sanat dönemini konser ve şov programlarıyla tamamladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, haziran ayı mühletince düzenlenen konser ve şov programları, sanatseverler tarafından ilgi gördü; sergilenen performanslar ise büyük beğeni topladı.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Yıl Sonu Kapanış Konseri “Rindlerin Akşamı” ismiyle gerçekleştirildi. Konservatuvarın kurucu isimlerinden, TRT sanatkarı, bestekar Cavit Ersoy’un sanat danışmanlığı ile dinleyiciyle buluşan ve Türk Sanat Müziği formlarından birçok yapıtın icra edildiği programda seyirciler de konser boyunca müziklere eşlik etti.

Öte yandan yeniden Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan, bozkırın tezenesi sanatçı Neşet Ertaş’ı anma ve vefa konseri “Bir Garip Sazım” ismiyle sanatseverlerle buluştu.

“12 branşta 600’den fazla öğrenci eğitim aldı”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Lideri İdris Akdin, 2022-2023 yılı öğretim yılında 12 branşta 600’den fazla öğrenciye eğitim verildiğini belirtti.

Eğitim alan öğrencilerin, yıl sonu temsilinde yeteneklerini sergilediklerini belirten Akdin, şu sözleri kullandı:

“Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı dönem içerisinde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Tasavvuf Musikisi alanlarında çok sayıda konser icra etti. 43’üncü kültür ve sanat dönemini da haziran ayı mühletince düzenlediğimiz programlarla çok hoş bir halde tamamladık. Programlarda yer alan, dayanak olan ve izlemeye gelen tüm iştirakçilere çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: AA / Veysel Altun – Kültür Sanat