Rus çiftin boğulma ihbarı latifesi takımları harekete geçirdi

Rus çiftin boğulma ihbarı latifesi takımları harekete geçirdi

Rus çiftin boğulma ihbarı latifesi takımları harekete geçirdi

Sahildeki vatandaşların yanına gelip kız arkadaşının kaybolduğunu söyledi

ANTALYA Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Rus vatandaşın denizde kaybolduğu ihbarı üzerine Kıyı Güvenlik takımları hareke geçti. Denizden yapılan aramalarda boğulan her hangi bir bireye rastlanılmazken, tatil için ilçeye gelen Rus çiftlerin bir birlerine latife yapmak için bu türlü bir yola başvurdukları ortaya çıktı.

Olay dün saat 16.00 sıralarında Koru Kıyısı’nda meydana geldi. 30-35 yaşları ortasında kimlikleri belirlenemelen Rus asıllı erkek turist, kıyıda bulunan vatandaşların yanına gelerek kız arkadaşının denize girdikten sonra bir daha çıkmadığını tez etti. Kıyıdaki vatandaşlar durumu bölgede bulunan işletme sahibine ve polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, etraftakilerin verdiği bilgiler doğrultusunda Kıyı Güvenlik takımlarından yardım istedi. Kısa müddette olay yerine gelen Kıyı Güvenlik grupları dalgıç ve zodyak botla arama çalışması başlattı. Sıhhat grupları ve ambulansın da hazırda beklediği aramalarda denizde boğulma hadisesine rastlanmadı.

“Şaka yapmak istemişler”

Olayın yaşandığı bölgedeki işletmenin sahibi Fatih Özel, “Arkadaşlar boğulma tehlikesi olduğunu söyledi. Bir tane Rus’un karısını kaybettiğini, bizim restaurantın 100-150 metre ilerisinde kalenin tabanındaki açıklarda eşinin kaybolduğunu söylediler. Biz de gittik ilgilendik ancak çiftler bir birlerine latife yapmışlar. Gelen polis arkadaşlar da latife yapıldığından ötürü gerekli cezayı yazdılar. Lakin bu türlü şeyleri yapmamak gerekiyor. Bütün herkes telaş ve panik içinde. 2 tane Rus vatandaşın yaptığı latife yüzünden bu kadar grup harekete geçti.” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Vildan Rende – Aktüel