HepsiJET, Bayram Öncesi En Ağır Devirde En Fazla Teslimatı Gerçekleştirdi

HepsiJET, Bayram Öncesi En Ağır Devirde En Fazla Teslimatı Gerçekleştirdi

p>Yeni kuşak kargo teslimat firması HepsiJET, uzun bayram tatili öncesi devirde en fazla teslimat 12-18 Haziran haftasında yapıldığını duyurdu. Firma, yaz periyodunda ek istihdam ile operasyonlarını sürdürdüğünü belirtirken Hepsiburada platformu üzerinden verilen siparişlerin yüzde 84’ünün sonraki gün teslim edildiği aktarıldı. Acil gereksinimlerin karşılanması ve teslimat tarihlerinin gecikmemesi için Kurban Bayramının üçüncü gününden itibaren teslimata devam edileceği tabir edildi.

Hepsiburada’nın stratejik yatırımı HepsiJET, Kurban bayramı ve akabinde gelen yaz tatili öncesinde e-ticaret müşterilerinin siparişlerini süratli ve inançlı formunda ulaştırmayı hedefliyor. Bu periyoda ait datalar açıklayan firma, alışverişlerini riske atmak istemeyen e-ticaret müşterilerinin haziran ayı boyunca en fazla siparişi 12-18 Haziran haftasında verdiğini açıkladı. Bu periyotta en çok teslimat yapılan vilayetler sırasıyla; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli oldu.

Şirketten edinilen bilgiye nazaran yaz ayları boyunca 81 vilayette ‘yarın kapında’ hizmeti vermeye devam edecek. Bin 400 şirketin e-ticaret gönderilerini taşıyan ve müşterilerine ulaştıran firma, yazın nüfusun ağırlaştığı tatil beldelerine kesintisiz hizmet vermek için bu bölgedeki operasyonlar ağırlaştırılırken artan talebi karşılamaya yönelik olarak taşımacı alım süreçleri devam ediyor.

Açıklamanın devamın şu sözlere yer verildi:

“HepsiJET, yapay zekaya dayanan ve TÜRKPATENT tarafından onaylı ‘Çok Araçlı Rota Optimizasyonu’ uygulamasıyla teslimat muvaffakiyetini ve suratını artırıyor. Rota optimizasyonu sayesinde kuryelerin günlük seyahat uzaklığında yüzde 8, CO2 salınımında ise yıllık yaklaşık 30 bin ağaca denk azalış sağlanıyor. Teslimat süreçlerinde verimlilik de getiren bu uygulama ile kuryelerin günlük teslimat sayısı ve suratı da artıyor. E-ticaret müşterilerinin teslimat ve iade süreçlerinde yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak için birçok alternatif sunuyor. Müşteriler sonraki gün kapında, randevulu teslimat, kapında iade, kargo takip, teslimat sürecinde iken adres ve tarih değişikliği yapabilme üzere pek çok imkan sayesinde esnek ve meselesiz bir alışveriş tecrübesi yaşayabiliyor. Hepsiburada platformu üzerinden verilen siparişlerin yaklaşık yüzde 62’si ‘kapında iade’ seçeneği kullanılarak iade ediliyor. Acil gereksinimlerin karşılanması ve teslimat tarihlerinin gecikmemesi için Kurban Bayramının üçüncü gününden itibaren teslimata devam edecek.”


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / İktisat