Mide botoksu ameliyatından sonra bir hasta daha hayatını kaybetti

Mide botoksu ameliyatından sonra bir hasta daha hayatını kaybetti

Mide botoksu ameliyatından sonra kötüleşen bir hasta daha hayatını kaybetti

İSTANBUL – Tuzla’da mide botoksu ameliyatı olduktan sonra bir kişi hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan 2 tabip isimli denetim koşuluyla özgür bırakılmıştı. Mide botoksu yaptırdıktan sonra kötüleşen hastalardan biri olan Hurise Gezmiş’in de hayatını kaybettiği öğrenildi.

Tuzla’da Özel Gisbir Hastanesi’nde mide botoksu ameliyatı olan birtakım hastalarda çeşitli rahatsızlıklar belirmesi üzerine inceleme başlatılmıştı. Hastaların şikayeti üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde hastanenin yetkilisi hekim C.C.E., operasyonu yapan hekim Ş.Ş. ve firma sahibi C.T. gözaltına alınmış ve hür bırakılmıştı. 25 Şubat tarihinde mide botoksu yaptıran 46 yaşındaki Türkmenistan asıllı Aylar Korhanova’nın 23 Mart’taki vefatının akabinde hekimler C.C.E. ve Ş.Ş. tekrar gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde ‘taksirle mevte neden olma’ hatasından Anadolu Adalet Sarayına sevk edilen 2 tabip isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

1 bayan daha hayatını kaybetti

Tuzla’da hastanede mide botoksu yaptıran ve akabinde kötüleşen hastalardan Hurise Gezmiş, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir müddettir tedavi görüyordu. Gezmiş’in 16 Mayıs Salı günü hayatını kaybettiği öğrenildi. Gezmiş, 17 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen cenazenin akabinde Ayazağa Mezarlığında toprağa verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Halit Arslan – Sıhhat