Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu insanlarımızı kutuplaştırmaya başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu insanlarımızı kutuplaştırmaya başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak 2. cins seçimleri öncesi yaptığı toplumsal medya paylaşımında Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert bir halde eleştirdi.

“FAŞİZMİN EN İLKEL, EN NOBRAN, EN REZİL HALİ”

Kılıçdaroğlu’nun siyasette seviyeyi düşürmeye başladığını tabir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koalisyon masasında hesaplar biraz karışık, hava biraz dumanlı lakin olsun; en azından bölücü örgütün takviyesini sağlama aldılar. Bunu örtmek için de CHP Genel Lideri insanlarımızı kutuplaştırmaya başladı. “Helalleşme” tiyatrosunun yerini bir günde faşizmin en ilkel, en nobran, en rezil hali aldı.

“DEPREMZEDELERİ KAPI DIŞARI ETMEYE BAŞLADILAR”

Daha düne kadar depremzedelerimize “bedava ev” vadediyorlardı, bugün birebir insanları utanmadan kapı dışarı ediyorlar. Suçüstü yakalanınca da çabucak işi öbür taraflara çekip kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar” tabirlerini kullandı.

“MİLLETİ TEHDİT EDEREK SİYASET YAPILMAZ”

Erdoğan paylaşımına şöyle devam etti; “Halbuki hiçbir kılıf bu minareyi örtmeye yetmez. Milletle inatlaşarak, millete hakaret ederek, milleti tehdit ederek siyaset yapılmaz. Siyaset, ülkeye ve millete hizmet etmekle olur, eser kazandırmakla olur, gönül kazanmakla olur.

“AYNI İÇTENLİKLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Biz bugüne kadar yalnızca Allah’ın isteğini, milletimizin dayanağını, insanımızın hayır duasını gözettik. İnşallah bundan sonra da birebir hassasiyetle, tıpkı içtenlikle yolumuza devam edeceğiz.”