MHP'den seçimin kilit ismi Sinan Oğan'a reaksiyon: Onun bunun mahallemize gece kondu yapmasına müsaade etmeyiz

MHP’den seçimin kilit ismi Sinan Oğan’a reaksiyon: Onun bunun mahallemize gece kondu yapmasına müsaade etmeyiz

14 Mayıs‘ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 5.17 oy oranına ulaşan CET İttifakı’nın adayı Sinan Oğan

OĞAN: KİMİ DESTEKLEYECEĞİMİZ KONUSUNDA İSTİŞARE YAPACAĞIZ

“‘HDP ve HÜDA PAR bu seçimde kilit olmayacak. Biz, bu seçimin belirleyeni olacağız’ demiştik. İstediğimiz bütün gayelere vardık” diyen Oğan, “Bundan sonra Türkiye’nin bir siyasi krize, çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz, alacağız” tabirlerini kullandı. Oğan, “İkinci çeşitte kimi destekleyeceksiniz” sorusuna ise “İstişare yapacağız. Hem CET İttifakı’nın bileşenlerini toplantıya davet ettim hem de birlikte hareket ettiğim yol arkadaşlarımı. Her iki kesitle de ortak bir istişare toplantısı yapacağız. Bu istişarelerimiz devam edecek ve en kısa müddette inşallah bir sonuca varacağız. Bu sonuç, Sinan Oğan’ın kararı olmayacak, bir ortak aklın kararı olacak” karşılığını verdi.

MHP KANADINDAN OĞAN’A BİR REAKSİYON DAHA

ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’ın seçimler sonrasında yaptığı açıklamalar ve “pazarlık” savlarına ise MHP kanadından arka arda reaksiyonlar gelmeye devam ediyor.

“MAHALLEMİZE GECE KONDU YAPMASINA MÜSAADE ETMEYİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi (AR-GE) Genel Lider Yardımcısı İzzet UIvi Yönter, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla Oğan’a reaksiyon gösterdi. Yönter, “Türk milliyetçiliğinin siyasi adresi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Türk milliyetçiliğinin siyasi, fikri ve ahlaki yolbaşçısı da Devlet Bahçeli’dir… Onun bunun mahallemize gece kondu yapmasına müsaade etmeyiz…” sözlerini kullandı.

MHP’Lİ YILDIZ: PAZARLIK HİSSENİN KALMADI ÖTEKİ KAPIYA

MHP başkanı Bahçeli’nin Başdanışmanı Eyyüp Yıldız da Oğan’ın “Yurtdışı oy sayım süreçlerinde birtakım manipülasyonların yapıldığı duyumunu alıyoruz. Oy sayım süreçleri sağlıklı bir ortamda yapılmıyor. YSK’yı uyarıyorum. Derhal gerekli önlemleri alın ve oy sayım süreçlerinin süratli bir biçimde yapılmasını sağlayın. Ayrıyeten yurt dışı oylarda yapılacak bir manipülasyon ile bir oldu bittiye müsaade etmeyiz. Ortamı germeyin. Bu iş ikinci cinse kalmıştır” paylaşımına reaksiyon göstermişti. Yıldız, “Pazarlık hissenin kalmadı öbür kapıya. 1turda biter bu iş. Mezar soyguncuları sizi” sözlerini kullanmıştı.