Kaset gündemi sonrası İnce'yle ilgili bomba argüman: Genel merkeze gidiyor, kararını açıklayacak

Kaset gündemi sonrası İnce’yle ilgili bomba argüman: Genel merkeze gidiyor, kararını açıklayacak

Memleket Partisi Genel Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce cephesinde dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Toplumsal medya üzerinden servis edilen kaset argümanları sonrası sıhhat sıkıntıları yaşadığı öne sürülen İnce, dün gerçekleşecek iki mitingini iptal ederken, bugün Sözcü gazetesi muharriri Aytunç Erkin’den gündem yaratacak bir tez geldi.

“11 KURMAYINDAN 8’İ ‘ÇEKİLELİM’ DEDİ”

İnce’nin bir otelde 11 yakın çalışma arkadaşıyla bir toplantı yaptığını tabir eden Erkin “Bu 11 isimden 8’i seçimin ikinci çeşide kalmayacağını bu nedenle çekilme istikametinde karar alınması gerektiğini İnce’ye aktarıyor. Bunun üzerine İnce ‘bunu bir düşünelim’ diyor. Şuan partinin genel merkezine gidiyor ve bu mevzuda ilerleyen saatlerde bir açıklama yapacak” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İNCE’YE DAVET: BU PİSLİKLERİ BİRLİKTE TEMİZLEYELİM

Öte yandan kaset argümanları sonrası Muharrem İnce ile bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün dikkat çeken bir davette bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, “Bunu yapanlar operasyoncudur, şantajcıdır, montajcı pisliklerdir. Bunları siyasetten de toplumdan da söküp atmak gerekir.

“BU PİSLİKLERİ BİRLİKTE TEMİZLEYELİM SİYASETİN İÇİNDEN”

Çünkü bunlar yabancı istihbaratçıların eline düşmüş zavallı kimselerdir. Buradan net söylemek istiyorum ki Halil İbrahim soframız ona daima açıktır. Gelmek istiyorsa otursun soframıza değişimi birlikte getirelim. Bu pislikleri birlikte temizleyelim siyasetin içinden” sözlerini kullanmıştı.