Hollandalıların nutku tutuldu! Orkun Kökçü'den alkışlanacak hareket

Hollandalıların nutku tutuldu! Orkun Kökçü’den alkışlanacak hareket

Hollan’da grubu Feyenoord’da forma giyen Orkun Kökçü

İMZALI FORMA VERDİ

Milli futbolcumuz, 2-0 kazandıkları uğraşın akabinde iki kişinin yanına gitti ve onlara tüm ekibin imzaladığı formalar ikram etti. Bir gazetecinin telefonla çektiği görüntü sonrası, bu bireylerin kimler olduğu merak konusu oldu.

KİM OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

Hollanda’da yayın yapan De Telegraaf, bu anlara şahit olan hemşire Jan van Katwijk ile konuştu. Orkun Kökçü’nün sohbet ettiği şahısların ağır terapi gören ve umudu az olan kanser hastaları olduğu ortaya çıktı. Van Katwijk, “Orkun Kökçü üzere birinin bu türlü yapması gerekmiyordu. Onlarla gelip sohbet etti ve biraz mühlet istedi. Akabinde elinde iki tane maçta giyilmiş ve tüm kadronun imzaladığı formayla geri geldi.” dedi.

“ORKUN YANIMA GELDİ”

Orkun’un sohbet ettiği şahıslardan biri olan 72 yaşındaki Kees Nooren, “Orkun yanıma geldi, maçtan keyif alıp almadığımı sordu. Bana bol bol güç diledi. Bana üzerinde tüm futbolcuların imzalarının olduğu kendi formasını armağan etti. O gerçek ve örnek bir kaptan.” dedi.

FEYENOORDLULAR YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI

Başarılı futbolcunun bu niyetli hareketini gören Feyenoordlu taraftarlar Orkun Kökçü’ye iltifat dolu kelamlar ederek onu yere göğe sığdıramadılar.

BU SEZONKİ PERFORMANSI

Feyenoord forması giyen Orkun, bu dönem toplamda 43 maça çıktı. 22 yaşındaki futbolcu, kelam konusu uğraşlarda 12 gol atıp 5 de asist kaydetti.