Antonio Carbajal kimdir, öldü mü, neden öldü? Antonio Carbajal kaç yaşında öldü, hastalığı neydi? Kaleci Antonio Carbajal'ın hayatı ve biyografisi!

Antonio Carbajal kimdir, öldü mü, neden öldü? Antonio Carbajal kaç yaşında öldü, hastalığı neydi? Kaleci Antonio Carbajal’ın hayatı ve biyografisi!

“Tota” lakabıyla bilinen Carbajal, Brezilya 1950, İsviçre 1954, İsveç 1958, Şili 1962 ve İngiltere 1966 Dünya Kupaları’nda ülkesi Meksika’nın kalesini korudu ve 11 kere kaptanlık pazubandını taktı. Antonio Carbajal kimdir, öldü mü, neden öldü? Antonio Carbajal kaç yaşında öldü, hastalığı neydi? Kaleci Antonio Carbajal’ın hayatı ve biyografisi!

ANTONİO CARBAJAL ÖLDÜ MÜ, NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NEYDİ?

Beş farklı Dünya Kupası’nda oynayan birinci futbolcu olarak tarihe geçen Meksikalı Antonio Carbajal, 93 yaşında vefat etti.

Beş farklı Dünya Kupası’nda oynayan birinci futbolcu olarak tarihe geçen Meksikalı Antonio Carbajal, 93 yaşında vefat etti. Carbajal, 1998 yılında Alman orta saha oyuncusu Lothar Matthaus’un egale etmesine kadar bu rekoru 32 yıl elinde tuttu. Kendi liginden hiç ayrılmayan Carbajal, mesleğinin büyük kısmını Leon ekibinde geçirdi.

Carbajal’ın rekoruna Matthaus’un yanı sıra Rafael Marquez, Andres Guardado (Meksika), Lionel Messi (Arjantin) ve Cristiano Ronaldo (Portekiz) ortak oldu.

ANTONİO CARBAJAL KİMDİR?

Antonio Félix “Tota” Carbajal Rodríguez (d. 7 Haziran 1929, Durango), Meksikalı eski ulusal futbolcudur. Aktif olduğu periyotta kaleci olarak vazife yapan futbolcu, Lothar Matthäus ile birlikte arka arda 5 FIFA Dünya Kupası’nda forma giyen iki futbolcudan birisidir.