HAK-İŞ Genel Lideri Arslan'dan 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklama Açıklaması

HAK-İŞ Genel Lideri Arslan’dan 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklama Açıklaması

HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan, “Kandil’deki ve Pensilvanya’daki teröristlerin beklentilerini, hainlerin hayallerini 14 Mayıs’ta daima birlikte sandığa gömeceğiz. 2013’te ülkemizden kovduğumuz IMF ile tekrar iş tutmaya çalışanların heveslerini 14 Mayıs’ta kursağında bırakacağız.” dedi.

Arslan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen HAK-İŞ’in 15. Olağan Genel Konseyi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iştirakinden ötürü HAK-İŞ ailesi ismine teşekkür etti.

HAK-İŞ’in Türkiye ve dünya emek hareketinde faal ve saygın bir yere sahip olduğunu belirten Arslan, konfederasyonlarının 15. Genel Şurası hasebiyle kutlu yürüyüşünde yeni bir kavşakta olduğunu söyledi.

Türkiye Yüzyılı meşalesinin aydınlattığı yolda HAK-İŞ’in emeğin kozmik gücünü temsil ettiğini ve bu noktada vaziyet alıp, donanımını kuşandığını tabir eden Arslan, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanım, sendikal örgütlenmelerde noter koşulunun kaldırılmasını sağladığınız, yüzde 10 barajını yüzde 1 üzere makul bir seviyeye indirdiğiniz, ‘Hesapta da kasada da yok’ dedikleri Tasarruf Teşvik Fonu konut edindirme yardımı hesaplarında biriken paraları hak sahiplerine teslim ettiğiniz, IMF siyasetlerinin sonucu olarak kangren haline gelen EYT sıkıntısını çözdüğünüz, toplumsal güvenlik sistemini geliştirerek tüm toplumu sıhhat garantisine kavuşturduğunuz, 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü ilan edip daha sonra resmi tatil yaptığınız için emekçiler ismine size teşekkür ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Cumhuriyet tarihinin en büyük ıslahatı olan kamuda çalışan 1 milyona yakın taşeron emekçiyi takıma kavuşturduğu için bilhassa teşekkür ettiklerini belirten Arslan, “Zorunlu emeklilik uygulamasının kaldırılmasını sağladığınız, 31 Mart seçimlerinin akabinde belediyelerdeki HAK-İŞ’e yönelik tasfiye teşebbüslerine ve işten atılmalara karşı başlattığımız emek ve adalet yürüyüşümüze sonsuz dayanaklarınız için ayrıyeten teşekkür ediyoruz. 2023-2024 yıllarını kapsayan kamu çalışanının toplu iş kontratının imzalanmasında gösterdiğiniz liderliğiniz için liderlik ve bunun sonunda atılan imzalar için ayrıyeten bütün kamu çalışanları ismine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

“IMF; kaos, kriz ve yoksulluk demek”

Arslan, Türkiye’yi koalisyon devirlerine mahkum edip, vesayet çetelerine yine alan açmaya çalışan anlayışların karşısında siyasal, ekonomik, toplumsal istikrarı tesis eden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yanında durmaya devam edeceklerini vurgulayarak şöyle devam etti:

“Emperyalist ABD Lideri Biden’ın ülkemiz için kurduğu hain planları 14 Mayıs’ta milletimizle birlikte yerle bir edeceğiz. Kandil’deki ve Pensilvanya’daki teröristlerin beklentilerini, hainlerin hayallerini 14 Mayıs’ta daima birlikte sandığa gömeceğiz. 2013’te ülkemizden kovduğumuz IMF ile yine iş tutmaya çalışanların heveslerini 14 Mayıs’ta kursağında bırakacağız. IMF; kaos, kriz, yoksulluk, yokluk, adaletsizlik demek.

Emperyalizmin sesi ve kuklası yayın organlarının, Cumhurbaşkanımıza yönelik hücumlarını buradan emekçilerle birlikte lanetliyoruz. Milletimizin iradesini yok sayan bu akınları yapanlara milletimiz 14 Mayıs’ta dersini verecektir. Emperyalist ABD Lideri Biden’ın hain planlarına sessiz kalanlara, Kandil’den ve Pensilvanya’dan her gün ülkemize ve devletimize yönelik atakları, tehditleri görmezden gelenlere, Batı emperyalizminin yayın organlarını duymazdan gelenlere 14 Mayıs’ta milletimiz hesabını soracaktır.”

Kaynak: AA / Özcan Yıldırım – Aktüel