Buca Belediyesi, LGS Tercih Günleri'ni Başlattı

Buca Belediyesi, LGS Tercih Günleri’ni Başlattı

Buca Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi ( Lgs ) kapsamında yapılan imtihan sonrası tercih sürecindeki gençler için Lgs Tercih Günleri’ni başlattı. Öğrenciler, 14 Temmuz’a kadar uzman rehber öğretmenlerden fiyatsız danışmanlık hizmeti alabilecek.

Buca Belediyesi, LGS tercih periyodu boyunca öğrencilerin yanında olacak. Radikal Dershanesi iş birliği ile düzenlenen LGS Tercih Günleri kapsamında, Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi (BEM) ile Buca Belediyesi önündeki stantlarda 09: 30-18: 30 saatleri ortasında alanında uzman eğitimciler gençlere danışmanlık yapacak. Fiyatsız danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin, 0 232 439 10 10 (Dahili 3535-3536) ve 0 232 216 21 47 numaralı telefonları arayarak randevu almaları ve yanlarında imtihan sonuç evraklarını getirmeleri kâfi olacak.

DESTEK SÜRECEK

Öğrenci kenti Buca’da ana sınıfından üniversite son sınıfa kadar tüm öğrencilere takviye vermeyi sürdüreceklerini belirten Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, “Tercih sürecindeki tüm öğrencilerin hayallerindeki okullara yerleşmelerini diliyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Eğitim