Bayram arifesinde helikopterli kontrol gerçekleştirildi

Bayram arifesinde helikopterli kontrol gerçekleştirildi

Bayram arifesinde helikopterli kontrol gerçekleştirildi

BURSA Bursa Vilayet Jandarma Kumandanı Tekin Aktemur ve Bursa Vilayet Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, 9 günlük bayram tatili arifesinde trafik kontrolünü havadan takip etti. Jandarmaya ilişkin helikopterle Bursa semalarında trafiğin ağır yerler tespit edilerek karadaki gruplara bildiride bulunuldu. 9 gün boyunca vatandaşların huzur ve itimat ortamı için 815 polis, 186 jandarma işçisi alanda misyon yapacak. Öte yandan, 95 uygulama noktası kurulurken 1 helikopter ve dron ile havada kalacak.

Kurban bayramı dolasıyla Bursa’da birçok vatandaş 9 günlük bayram tatili için yollara düştü. Bayram arifesinden itibaren vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlayan birebir vakitte trafik önlemleri alan Bursa Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Bursa Vilayet Emniyet Müdürlüğü hem havadan, hem karadan güvenlik tedbirlerini arttırdı. Jandarma ve polis takımlarının ortak gerçekleştirdiği “Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz, Bayramınız Kemerli Olsun” sloganı ile trafik kazalarının önüne geçmek, can kaybı ve yaralanmaları en aza indirmek için hem havadan hem de uygulama noktaları kuruldu. Aydın Filo Komutanlığından tahsis edilen helikopterle devriye atan askerlere Vilayet Jandarma Kumandanı Tekin Aktemur ve Vilayet Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’da katıldı. 4735 kilometrelik yol ağını havadan takip eden ikili, Kurban bayramını sıfır kazayla geçirmeyi ümit ettiklerini belirtti.

Tatil boyunca bin çalışanın 95 uygulama noktasında kontrol yapacağı, jandarmaya bağlı bir helikopter ile havadan ana arterlerin takip edileceği bildirildi. Öte yandan, drone dayanağı ile gece görüş özelliğine sahip radarlara sürat kontrolleri 47 farklı noktada gerçekleştirilecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Burak Öztürk – Şimdiki