Antalya'da Tatilciler Havayolunu Tercih Etti

Antalya’da Tatilciler Havayolunu Tercih Etti

Antalya‘nın tatilcileri havayolunu tercih etti, araç yoğunluğu yaşanmadı

Karayollarında araç yoğunluğu yaşanmadı, yükü havalimanı çekti

9 günlük Kurban Bayramı tatilini Antalya‘da geçirmek isteyen tatilciler, karayolunun yerine yoğunlukla havayolunu kullandı

ANTALYA – Turizm kenti Antalya‘yı 9 günlük Kurban Bayramı’nda tercih edenlerin geliş adresi hava yolu oldu. Kentin giriş noktalarında gözle görülür araç yoğunluğu oluşmazken hava yolu ile gelenler ise yüklü olarak otellere yöneldi.

Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi pozisyonundaki Antalya‘da, Kurban Bayramı yoğunluğu devam ediyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin akabinde, yerli konuklar yaptıkları rezervasyonlar için Antalya‘ya gelmeyi sürdürüyor. Kentte 650 bine yaklaşan yatak kapasitesinin çoğunluğunun dolduğu belirtildi. Hafta sonu başlayan gelişler Arife gününde daha da arttı. Karayolunu çok az tatilci tercih ederken, çoğunluğun havayolunu kullandığı görüldü. Antalya Havalimanı’na gelen tatilcilerin konaklayacakları yerin servisleri ile otellerine hareket etti. Havalimanında taksicilerinde bayram yoğunluğu nedeniyle ekstra seferlerler düzenledikleri öğrenildi.

“Tatili hak ettik”

İstanbul’dan gelen Bülent Çatıkkaş, “Bayram tatili hoş geçirmek için geldik. 5 yıldızlı otelde kalacağız. Fiyatlar biraz yüksek. Daha evvel üçte birine geldiğimizi yere şuan, 3 katına geliyoruz. Ancak bir sene ağır çalışıyoruz. 3-4 günlük tatili hak ettiğimizi düşünüyoruz. Bayramda bir mola gereksinimimiz var” dedi. Ankara’dan ailesiyle tatile gelen Berk Ceylan,”9 günlük tatildeyiz, işin gücün geriliminden kaçtık. Kemer’de otelde kalacağız” diye konuştu.

“Aşırı bir yoğunluk var”

Tatil boyunca yoğunluk yaşadıklarının altını çizen havalimanı Havalimanı taksicisi Ali Bekir Günal, ” Kış uzunluğu sakinlik vardı. Bayram bereketli geldi. Dönemde hareketli geçiyor. Taksi esnafı olarak bu durumdan mutluyuz. Bayram nedeniyle iç pazar daha hareketli yüklü olarak Ankara, İstanbul’dan gelenler var. Tatilde olunca çok bir hareketlilik var” sözlerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İsa Akar – Turizm