Ataşehir Parkları Yaz Etkinlikleriyle Canlanıyor

Ataşehir Parkları Yaz Etkinlikleriyle Canlanıyor

Ataşehir‘in parkları, yaz akşamlarında güldürü sinemaları ve tiyatro oyunlarına konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ataşehir Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen kültür-sanat aktiflikleri kapsamında bu yıl yeniden yetişkinler için sinema, çocuklar için ise tiyatro oyunu gösterimleri düzenlenecek.

Ataşehir Belediyesi, yaz aylarında parkların tadını çıkarmak isteyen yurttaşlar için bu yıl da bir dizi aktiflik düzenleyecek. 10 Temmuz’da başlayacak etkinliklerde çocuklar için tiyatro, yetişkinler için ise sinema gösterimleri yapılacak.

İlk aktiflik 10 Temmuz Pazartesi günü Örnek Mahallesi İsmet İnönü Parkı’nda “En Güçlü Kim” isimli çocuklara yönelik müzikli, danslı ve interaktif sokak tiyatrosu ile başlayacak. Fiyatsız olarak düzenlenecek tiyatro ve sinema gösterimleri, 21 Temmuz’a kadar Ataşehir’in farklı parklarında hafta içi her akşam saat 20.00’de ilçelilerle buluşacak.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı, başrollerinde Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın yanı sıra Macit Koper, Ümmü Putgül ve Okan Avcı ile Yılmaz Bayraktar’ın rol aldığı 2016 üretimi güldürü çeşidindeki “İftarlık Gazoz” sineması, açık havada fiyatsız olarak sinema keyfi yaşamak isteyenleri bekliyor olacak. Keyifili bir yaz akşamı yaşamak isteyenleri bekleyen bir öbür sinema ise direktörlüğü ve senaristliğini Selçuk Aydemir’in üstendiği, başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, İhtilal Yakut ve Barış Yıldız’ın yer aldığı “Düğün Dernek” olacak. 2017 yılında gösterime giren, senaryosunu Gülse Birsel’in, direktörlüğünü ise Ozan Açıktan’ın yaptığı başrollerde Engin Günaydın, Demet Evgar üzere isimlerin yer aldığı “Aile Arasında” sineması de Ataşehirlilerle buluşacak.

Ataşehirli sinema ve tiyartroseverlere keyifli seyirler dileyen Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi, “Açık havada sinema izlemenin nostaljisini yaşamak isteyen yurttaşlarımızı ve tiyatronun büyülü dünyasının içinde yer almak isteyen çocuklarımızı etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat