Abla-kardeş tıpkı okulda birinci ve ikinci oldu

Abla-kardeş tıpkı okulda birinci ve ikinci oldu

Aynı okulda tahsil gören abla-kardeş birinci ve ikinci oldu

RİZE – Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ardeşen Turizm Fakültesi ve Ardeşen Meslek Yüksekokulu’nda tahsil gören abla-kardeş okulu birinci ve ikinci bitirdi.

RTEÜ Ardeşen Turizm Fakültesi ve Ardeşen Meslek Yüksekokulu 2022-2023 akademik yılı mezuniyet merasimi Turizm Fakültesi konferans salonunda yapıldı. Ardeşen Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri Kısmı mezunu olan Dursun Ali Tekin Ardeşen Meslek Yüksek Okulu’nu birincilik, birebir kısımdan mezun olan ablası Gönül Kalay ise ikincilik ile bitirdi.

“Eğitim süreci yalnızca bir diplomadan ibaret değildir”

Ardeşen Meslek Yüksek Okulu birincisi olan Dursun Ali Tekin, ablasıyla bir arada derece yapmanın farklı bir gurur olduğunu belirterek “Öğrenmenin, kendinizi geliştirmenin sahiden yaşı yoktur. Genç arkadaşlarımıza bu hususta öğütlerimiz oldu. Bizler de onların yaşında iken hayatın zorluklarına varamıyorduk. Bu eğitim sürecinin bir diplomadan ibaret olmadığını daima anlattık. Tabi ablamla birincilik ve ikinciliği paylaşmak da ailemizin farklı bir gurur oldu bizim için. Tüm arkadaşlarımıza örnek olacaktır ve tatlı rekabet her vakit geliştirir” formunda konuştu.

“Kardeşimle bu dereceyi aldığımız için gururluyum”

Abla Gönül Kalay ise, “Kardeşimle bu okulda dereceyi aldığımız için gururluyum. Buradaki kardeşlerimize arkadaşlarımıza örnek olmaya çalıştık, öncü ve dayanak olmaya çalıştık. Dilerim onlar da okumayı severler, inşallah bu halde ilerlemelerini temenni ediyorum. Eğitim süremiz boyunca dayanaklarını esirgemeyen fakülte ve yüksekokul idaresini, pahalı dekanımıza, hocalarımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mustafa Özyanık – Eğitim