ABD'nin New Mexico eyaletinde 3 kişinin öldüğü taarruzun faili lise öğrencisi çıktı

ABD’nin New Mexico eyaletinde 3 kişinin öldüğü taarruzun faili lise öğrencisi çıktı

Farmington polisinin açıklamasında, hücumun failinin Beau Wilson isimli, 18 yaşında bir lise öğrencisi olduğu, hayatını kaybedenler ortasında ise 97 yaşında bir bayanın bulunduğu belirtildi.

Farmington Polis Şefi Yardımcısı Baric Crum, Wilson’ın, biri yarı otomatik üç silahla sokakta en az 150 mermi attığını, bu sayının artabileceği bilgisini paylaştı.

Açıklamada, saldırganın rastgele sıktığı kurşunlarına gaye olan öbür iki kişinin 79 ve 73 yaşlarında ve mağdurlarının üçünün de bayan olduğu tespitine yer verildi.

VURDUĞU İNSANLARI TANIMIYOR

Polis, zanlının, vurduğu insanların hiçbirini tanıdığı tarafında bir kanıtın bulunmadığını ve akın motivasyonunun ne olduğunun hala bilinmediğini kaydetti.

Farmington Polis Şefi Steve Hebbe, dün yaptığı basın açıklamasında, bir silahlı saldırganın etrafa rastgele ateş açarak 3 sivilin ölmesine 4 kişinin yaralanmasına sebep olduğunu belirtmişti.

Hebbe, olaya müdahale eden iki polisin de yaralandığı olayda saldırganın meyyit ele geçirildiğini söylemişti.

YARALANAN İKİ POLİS TABURCU EDİLDİ

Farmington Belediye Lideri Nate Duckett, zanlıyla girdiği çatışmada yaralanarak hastaneye kaldırılan iki polis memurunun taburcu edildiğini söylemişti.

Polis, zanlının biri yarı otomatik olmak üzere 3 silahla bir müddet sokaklarda yürüyerek önüne gelen “ev, otomobil ve insan” her şeye ateş açtığını söz etmişti.

New Mexico Valisi Michelle Lujan Grisham yaptığı açıklamada, kurbanların aileleri için dua ettiğini ve yaşanan silahlı şiddetin, “ülkedeki insanları nasıl yok ettiğini bir sefer daha hatırlattığını” belirtmişti.

Kaynak: AA / Mücahit Oktay – Aktüel