Wagner Tutuklandı mı? Yevgeny Prigojin tutuklandı mı?

Wagner Tutuklandı mı? Yevgeny Prigojin tutuklandı mı?

Yevgeniy Prigojin, Rus ordusuna savaş açtı ve halka darbe daveti yaptı. Gelişme sonrası Wagner Tutuklandı mı? Yevgeny Prigojin tutuklandı mı merak edildi.

WAGNER TUTUKLANDI MI?

Prigojin “Rus Silahlı Kuvvetleri, Wagner kamplarına füze saldırısı düzenledi. Çok sayıda yoldaşımız öldü, bu savaşa nasıl yanıt vereceğimizi biz belirleyeceğiz. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Lideri Valery Gerasimov cezalandırılmalı. Ülkenin askeri liderliğinin getirdiği kötülük durdurulmalı. Askerlerin hayatlarını ihmal ediyorlar. Onlar adalet sözünü unuttular, biz onu geri getireceğiz. Binlerce Rus askerinin hayatını mahveden ve adamlarımızı yok edenler cezalandırılacak. Bize karşı koymaya çalışan herkesi tehlike olarak değerlendirip yolumuz üzerindeki denetim noktaları da dahil olmak üzere anında yok edeceğiz” formunda konuştu.

Yevgeniy Prigojin’in, “Bütün vatanseverler sokağa çıksın, silah bulacağız. Bu gece Rusya’yı rezil eden hainler ve hatalılar sorununu çözeceğiz. İsimleri Şoygu ve Gerasimov. Şoygu, Kızıl Meydan’da asılacak ve Lenin’le birlikte Mozole’ye gömülecek” kelamlarıyla darbe daveti yaptığı ileri sürüldü.

Rusya Savunma Bakanlığı taarruz savını yalanlarken, Kremlin ise darbe daveti yapan Wagner başkanı için tutuklama kararı çıkardı.