Ümit Özdağ, terör ve sığınmacılar dışında Kılıçdaroğlu'na iki kritik soru daha yöneltti

Ümit Özdağ, terör ve sığınmacılar dışında Kılıçdaroğlu’na iki kritik soru daha yöneltti

28 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi başkanı Ümit Özdağ‘a kritik bir ziyarette bulunurken; bir yandan da CET İttifakı’nın 1. cinsteki cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ortasında bir görüşme gerçekleşti.

“BAZI SORULARIMIZ VARDI”

Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu, “Kendileriyle pek hoş verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kimi sorular da sordu genel lider, kendisini bilgilendirdim” derken; Ümit Özdağ ise “Bazı sorularımız vardı, onları sorduk. Detaylı olarak yanıtlar aldık. Yetkili kurumlarımızla değerlendirmelerde bulunacağız. Kararımızı kısa vakitte açıklayacağız” dedi.

Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na sorduğu sorular da kulislere düşmeye başladı. Sözcü’den Hürmet Öztürk’ün haberine nazaran Özdağ, Kılıçdaroğlu’na zelzelenin yanı sıra bölücü terör, sığınmacılar konusundaki görüşlerini sordu.

“2 YIL İÇİNDE GÖNDERİLMESİNİ HEDEFLİYORUZ”

Kılıçdaroğlu, sığınmacılarla ilgili soruyu şöyle yanıtladı: “Suriye Devletiyle temaslar kurulup, sığınmacıların ülkelerine iki yıl içinde gönderilmesini hedefliyoruz. Bu süreçte vatandaşlığa alınanların durumu da incelemeye alınacak, yanlış beyan/bilgi-belge verdiği tespit edilenlerin vatandaşlıkları iptal edilecek. Suriyelilerin yanı sıra Afganistanlı olanlar başta olmak üzere vatandaşlığa alınan yabancıların süreçleri sıkı bir incelemeye tabi tutulacak. Haksız bir biçimde alındığı saptananların vatandaşlıkları sona erdirilecek. İdari kusur tespiti durumunda kamu vazifelileri hakkında da yasal süreçler yapılacak.”

ÖZDAĞ’DAN İKİ KRİTİK SORU DAHA

Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Kılıçdaroğlu’nun bir enkaz devralacağını belirten Ümit Özdağ, şu 2 kritik soruyu da yöneltti:

  1. Ülkenin büyüyen bu problemlerinin altından nasıl kalkacaksınız?
  2. Türkiye’de yaşanan zelzelelere karşı ne üzere hazırlıklarınız var?

Kılıçdaroğlu, uygun yönetilmesi halinde ülkemizin çözülemeyecek sorunu olmadığını, bugünkü problemlerin kaynağının berbat idareden kaynaklandığını, bu sıkıntı vazifesi yapmaya da hazır olduklarını söz etti.