Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Kurban Bayramı iletisi

Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den Kurban Bayramı iletisi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Derin teslimiyet ve fedakarlığı ders mahiyetinde barındıran kurban, komşuluğu ve akrabalığı gözeten, fakirin hakkını teslim etmeyi öğütleyen bir vesiledir.” tabirini kullandı.

Tekin, Kurban Bayramı hasebiyle yayımladığı iletide, bayramların özü prestijiyle yakınlaşma ve muhabbet vesilesi olduğunu vurguladı.

Bayramların, toplumsal yardımlaşmanın simgesi olduğunu belirten Tekin, şunları kaydetti:

“Her yıl olduğu üzere bu yıl da tekrar birlik ve beraberliğimizi pekiştiren mübarek Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz. Derin teslimiyet ve fedakarlığı ders mahiyetinde barındıran kurban, komşuluğu ve akrabalığı gözeten, fakirin hakkını teslim etmeyi öğütleyen bir vesiledir.

Sevgili öğrencilerimizin bu kutsal günün ruhuna uygun bir biçimde büyükleriyle vakit geçirmesini, bayramın coşkusu ve sevincini doyasıya yaşamalarını diliyorum. Ayrıyeten asrın felaketi sonrası kaybettikleri yakınlarından uzak ikinci bayramlarını yaşayan vatandaşlarımıza bir defa daha başsağlığı ve sabır diliyorum.”

Tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı içten dileklerle kutlayan Yusuf Tekin, bayramın Türkiye ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

Kaynak: AA / Serdar Açıl – Eğitim