Twitter'daki kaosla ilgili dikkat çeken sav: Elon Musk, Google'a ödeme yapmayınca tweetleri sonlandırmış

Twitter’daki kaosla ilgili dikkat çeken sav: Elon Musk, Google’a ödeme yapmayınca tweetleri sonlandırmış

Tweetlere görüntüleme hududu getiren Twitter‘ın işvereni Elon Musk’la ilgili farklı bir sav gündeme geldi. Musk’ın, Google‘a “service” fiyatını ödemediği, bu yüzden Twitter‘da sınırlamaya gittiği öne sürüldü.

TWEETLERE GÖRÜNTÜLEME SINIRI

Twitter‘ın işvereni Elon Musk, geçtiğimiz günlerde aldığı kararla tüm okları bir anda üzerine çekti. “Kullanım limiti aşıldı” yanlışıyla karşılaşıp hesaplarına giremeyen toplumsal medya kullanıcılarına açıklama yapan Elon Musk, tweetlere görüntüleme sonu getirildiğini belirtti.

“TWITTER’DA SÜREKSİZ SONLAR UYGULADIK”

Musk, ” Twitter‘da süreksiz sonlar uyguladık. Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, yeni ve doğrulanmamış hesaplar günde 300 tweet görüntüleyebilecek.” dedi. Görüntüleme hududunun aşılması halinde bir sonraki güne kadar yalnızca tıpkı tweetlerin görülebileceği belirtildi. Reaksiyonların akabinde bu sınırlama daha sonra 800 tweet sayısına çekildi. Ve sınırlamanın kalkmasını isteyenlerin Twitter Blue paketlerine üye olması istendi.

“MUSK, GOOGLE’A ÖDEME YAPMADI”

Elon Musk’ın geri adım atmayacağı merak konusu olurken, Bloomberg dikkat çeken bir argümanda bulundu. Bloomberg’in savına nazaran Twitter Google Cloud’un “service” fiyatını ödemedi. Musk faturaları vaktinde ödemediği için Google Twitter uygulaması üzerinde bir erişim kısıtlamasına gitti. Elon Musk’ın bu sorunu süreksiz görüntüleme limiti olarak lanse ettiği öne sürüldü. Musk daha sonra ödemeyi yaparak sorunu çözdü.