Turgutlu Belediyesi Amatör Futbol Ekiplerine Takviye Veriyor
Turgutlu Belediye Lideri Çetin Akın, amatör futbol gruplarının temsilcileriyle görüştü. Lider Çetin Akın, “Çok kutsal, pahalı bir iş yapıyorsunuz. Çocukları sokaklardan kurtarmaya çalışıyorsunuz. Bu da vatana, millete hizmettir diye düşünüyorum. Turgutlu Belediyesinin parası, sizin paranız. Daima bir arada bu yolda yürüyeceğiz” dedi.
Turgutlu Belediyesi, kenti farklı branş ve liglerde temsil eden amatör spor kulüplerine dayanağını sürdürüyor. Dört yıllık mühlet boyunca tıpkı ve nakdi olmak üzere 3 milyon TL fiyatında yardımda bulunan Turgutlu Belediyesi, 2023-2024 Amatör Futbol Dönemi’nde Harika Amatör kadroları için 30 bin TL, 1. Amatör ekipleri için 20 bin TL, 2. Amatör ekipleri için 15 bin TL materyal dayanağında bulunacak. Dönem içinde ayrıyeten Harika Amatör kadroları için 30 bin TL, 1. Amatör ekipleri için 20 bin TL, 2. Amatör kadroları için 15 bin TL de maddi takviye sağlanacak.
Turgutlu Belediye Lideri Çetin Akın, Lider Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü Sorumlusu Metin Akgül ile birlikte amatör futbol ekipleri temsilcileriyle bir ortaya geldi. Toplantıda yapılacak takviyelerin ayrıntıları hakkında görüşmeler gerçekleştirildi.
Turgutlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan görüşmede amatör futbol kadrolarına takviyelerinin devam edeceğini, amatör futbol ekiplerinin çok bedelli bir iş yaptığını belirten Lider Çetin Akın, “Sizlere, ‘bütçemiz arttıkça size kullanacağım’ diye bir kelam vermiştim. Bütçenin imkan verdiği noktada da yaptığımız takviyelerin ölçüsünü artıyoruz. Bununla da gurur duyuyoruz. Her yerde söylüyorum; Sizler aslında çok kutsal, kıymetli bir iş yapıyorsunuz. Çocukları sokaklardan kurtarmaya çalışıyorsunuz. Bu da vatana, millete hizmettir diye düşünüyorum. Turgutlu Belediyesinin parası, sizin paranız. Daima birlikte bu yolda yürüyeceğiz. Bizler de elimizden geldiğince imkanlarımızı zorlayarak sizlere takviye olmaya devam edeceğiz. 30 Eylül’de başlayacak olan yeni dönemin hepinize muvaffakiyet getirmesini, kazasız belasız bir dönem geçirmenizi temenni ediyorum. Güzel uğurlu olsun” dedi.