Togg, İstanbul Park Pisti'nde test edildi

Togg, İstanbul Park Pisti’nde test edildi

Yerli araba Togg, İntercity İstanbul Park Pisti’ne çıktı. Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, Formula 1 yarışlarının en heyecanlı anlarının yaşandığı start- finish düzlüğünde yerli araba ile yol aldı. Yazıcı, “Togg’un nitekim performansı çok âlâ. 100 kilometreye 7 saniyede ulaşmayı başardık” dedi.

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı da 34 TB 0934 plakalı TOGG aracını İntercity İstanbul Park Pisti’nde kullandı. Lider Yazıcı’ya İntercity İdare Şurası Lideri Vural Ak da eşlik etti.

“TOGG’UN PERFORMANSI ÇOK İYİ”

Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyemizin artık bir TOGG aracı var. Akıllı aygıtımızın donanımı ile yazılımlarını denetim ettik. Bir de performans tahlili yapmak için Tuzla sonları içerisinde bulunan İstanbul Park’ta deneyelim dedik. Aracımızın donanımının içerisindeki yazılımı ile bir arada nasıl işlediğini görelim dedik. Togg’un hakikaten performansı çok düzgün. 100 kilometreye 7 saniyede ulaşmayı başardık. Bilhassa de aşikâr bir alanda süspansiyon testlerine baktık. Virajlardaki dönüşlerine baktık. Araç sahiden bizden 10 üzerinden 10 alacak derecede kullanılabilir. Bir SUV modeli için harika özelliklere sahip. Ucuz ve inşallah performansıyla da mükemmel sürüş keyfini herkese yaşatacak. Emeği geçen herkese, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, orada çalışan tüm bilim beşerlerine, mühendislere, yatırımcılara çok teşekkür ediyoruz. Ülkemize iyi olsun” diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Araba