TOGG, 19 Mayıs etkinliklerinde büyük ilgi gördü

TOGG, 19 Mayıs etkinliklerinde büyük ilgi gördü

19 Mayıs’ta sergilenen yerli ve ulusal araba TOGG büyük ilgi gördü

DENİZLİ – Denizli’nin Çameli ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerde sergilenen yerli ve ulusal araba TOGG, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal arabası TOGG, Denizli’nin Çameli ilçesinde vatandaşlarla buluştu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Çameli Kapalı Pazar Yeri önünde sergilenmeye başlayan Anadolu kırmızısı TOGG, büyük beğeni topladı. Yerli ve ulusal arabası görmek için toplanan 7’den 7’ye her yaş kümesinden vatandaşlar, incelemede bulunmak ve fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı. Bagajından motoruna, döşemesinden kullanılan teknolojiye kadar aracın tüm aksamlarını inceleyen vatandaşlar, TOGG’un imalinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

“Bu gurur hepimizin”

TOGG’un şoför koltuğuna oturan ve eşi Birincisi Arslan ile birlikte kent tipi atan AK Partili Belediye Lideri Cengiz Arslan, “Türkiye Yüzyılı’mızı temsil eden yapıtlardan biri olan TOGG, ülkemiz için iyi uğurlu olsun. Bu gurur milletimizin. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal arabası TOGG’u Çameli’nde görmekten ötürü gururlu ve keyifli olduklarını kaydeden Lider Arslan, “Yerli ve ulusal arabamızı bugün ilçemizde gördüğümüz için çok memnunuz. Bize bu sevinci yaşatan Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Denizli Büyükşehir Belediye Liderimiz Osman Zolan’a çok teşekkür ederiz. Devletimiz yerli ve ulusal nitekim çok hoş bir aracı yapmış. Türkiye’nin bunu yapabildiğini tüm dünyaya gösterdik. Aracı yakından canlı canlı görünce de ne kadar kaliteli bir araba olduğunu anlayabiliyorsunuz” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Araba