TOGG, 100 kilometre sürate kaç saniyede çıkıyor? Testten çıkan sonuç göğsümüzü kabarttı

TOGG, 100 kilometre sürate kaç saniyede çıkıyor? Testten çıkan sonuç göğsümüzü kabarttı

Tuzla Belediyesi Türkiye’nin yerli ve ulusal üretimi TOGG aracına kavuştu. Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı da 34 TB 0934 plakalı TOGG aracını İntercity İstanbul Park Pisti’nde kullandı. Lider Yazıcı, pistin en kıymetli noktası olan ve Formula 1 yarışlarının en heyecanlı anlarının yaşandığı start – finish düzlüğünde TOGG aracıyla 0’dan 100 kilometre sürate 7 saniyede ulaştı. Lider Yazıcı’ya İntercity İdare Şurası Lideri Vural Ak da eşlik etti. TOGG aracının İstanbul Park’taki pist cinsinde süper manzaralar ortaya çıktı.

“TOGG’UN PERFORMANSI ÇOK İYİ”

Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyemizin artık bir TOGG aracı var. Akıllı aygıtımızın donanımı ile bir arada, yazılımlarını denetim ettik. Bir de performans tahlili yapmak için Tuzla sonları içerisinde bulunan İstanbul Park’ta deneyelim dedik. Aracımızın donanımının içerisindeki yazılımı ile bir arada nasıl işlediğini görelim dedik. TOGG’un sahiden performansı çok âlâ. 100 kilometreye 7 saniyede ulaşmayı başardık. Bilhassa de muhakkak bir alanda süspansiyon testlerine baktık. Virajlardaki dönüşlerine baktık. Araç sahiden bizden 10 üzerinden 10 alacak derecede kullanılabilir” dedi.

“MUHTEŞEM SÜRÜŞ KEYFİNİ HERKESE YAŞATACAK”

Açıklamasının devamında aracın bir SUV modeli için mükemmel özelliklere sahip olduğunu söz eden Lider Yazıcı, “Ucuz ve inşallah performansıyla da mükemmel sürüş keyfini herkese yaşatacak. Emeği geçen herkese, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, orada çalışan tüm bilim beşerlerine, mühendislere, yatırımcılara çok teşekkür ediyoruz. Ülkemize iyi olsun” tabirlerine yer verdi.