TFF, Türk futbolunda istikrarları değiştirecek yabancı kararını aldı mı? Büyükekşi son kelamı söyledi

TFF, Türk futbolunda istikrarları değiştirecek yabancı kararını aldı mı? Büyükekşi son kelamı söyledi

‘TFF Omuz Omuza Şov Maçı’ için bugün Mersin’e gidecek olan TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, manalı müsabaka öncesi Adana Demirspor Kulübü’nü ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Ekşi, yabancı kuralıyla ilgili cuma günü bir görüşme gerçekleştirileceğini tabir etti.

“HENÜZ NETLEŞMİŞ BİR DURUM YOK”

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Muhteşem Lig’de yeni dönemde uygulanması planlanan yeni yabancı kuralıyla ilgili, “Cuma günü, Kulüpler Birliği ile son bir toplantı yapacağız. Hazırladığımız bir kadro taslaklar var. Lütfen bizim ağzımızdan yahut sitemizden yayınlamadığımız hiçbir şeye prestij etmeyin. Yabancı kuralı ile ilgili şimdi netleşmiş bir durum yok. Emelimiz Türk futbolunun ileriye gitmesi. Bizim maksadımız her yıl altyapıdan A kadroya en az 2 oyuncunun çıkması. İnşallah daima bir arada bir yol bulup bu işe tahlil bulacağız” halinde konuştu.

“BÜYÜK MEŞAKKATLER YAŞIYORUZ”

Türk futbolunun son yıllarda ileriye gitmediğini anlatan Büyükekşi, “Ekonomik olarak büyük külfetler yaşıyoruz. Yurt dışında Belçika ve Hollanda’da yaptığımız ziyaretlerde kesinlikle ekipler altyapıya kıymet veriyor. Double Pass ile de birlikte çalışan ekiplerin maksadı birebir. Bizim de hem kulüplerimizi ekonomik olarak rahatlatmak hem de bu yetenekleri bulup keşfetmek için kulüplerimiz altyapı olarak güçlensin istedik. Bütün kulüplerimiz de bu mevzuya kıymet veriyorlar. İnşallah Double Pass eğitimleri bitene kadar buradaki tesisler de bitmiş olacak. Bahis yalnızca eğitim değil, kontrol de çok kıymetli. Biz de akademi yatırımları için gerek futbolcu transferlerinde gerekse naklen yayınlara bir kadro hisseler ayırıp altyapıya takviye verilmesini sağlayacağız” sözlerini kullandı.