Tel Abyad ve Rasulayn'da Lise Bitirme İmtihanları Düzenlendi

Tel Abyad ve Rasulayn’da Lise Bitirme İmtihanları Düzenlendi

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG’den arındırılan Tel Abyad ile Rasulayn ilçelerinde 344 öğrencinin iştirakiyle lise bitirme imtihanları düzenleniyor.

Terör örgütü PKK/YPG’den temizlenen Rasulayn ile Tel Abyad ilçelerinden 344 öğrenci, Salem Meri ve Ahmet Yasin imtihan merkezlerinde lise bitime imtihanlarına katıldı.

Muhaliflerin kurduğu Suriye Süreksiz Hükümetine bağlı Eğim Bakanlığınca düzenlenen imtihanlar 3 gün sürecek.

Rasulayn Ulusal Eğitim Müdürü Ammar Habib, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rasulayn’da 180, Tel Abyad’da 164 öğrencinin imtihanların birinci gününde ter döktüğünü söyledi.

Gereken tüm önlemlerin alındığını kaydeden Habib, öğrencilere muvaffakiyetler diledi.

Tel Abyad’da imtihana girenlerden Mişel Şamil, imtihanların güç geçtiğini fakat düzgün sonuçlar alacağını umduğunu lisana getirdi.

Şamil, yüksek puan elde etmesi halinde Tel Abyad’da yer alan enstitüdeki ön lisans programlarından birine kayıt yaptırmak istediğini tabir etti.

Diğer bir öğrenci Muhammed Ahmed, bugün üç ders için imtihana girdiğini belirterek, “İyi bir not almayı ümit ediyorum. Bundan sonra tek temennimiz, yüksek tahsilimizi devam ettirmek için bir üniversite açılması.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Eşref Musa – Eğitim