Tekirdağ’da Park Edilen Araba Denize Düştü
TEKİRDAĞ’da ormanlık alana görünüm izlemek için giden Ahmet Erek’in, el frenini çekmeden park edip indiği araba 150 metre yükseklikten denize düştü. Tekirdağ‘da yaşayan Ahmet Erek, dün akşam saatlerinde 39 NF 100 plakalı arabası ile Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ Mahallesi’nde Marmara Denizi’ne hakim ormanlık alana gitti. Arabasını park eden Erek, görünüm izlemek için aracından indi. Erek’in argümana nazaran el fenerini çekmeyi unuttuğu arabası eğilimli toprakta hareket ederek, yaklaşık 150 metre yükseklikten denize düştü.
Otomobilin denize uçtuğunu görenlerin durumu 11 Acil Davet Merkezi’ne bildirmesi üzerine bölgeye, jandarma, AFAD, UMKE, sıhhat, itfaiye, grupları ile denizden Kıyı Güvenlik Komutanlığı ile deniz polisi takımları sevk edildi. AFAD ve jandarma grupları havadan dronla çalışma yaparken, dalgıçlar denizdeki arabanın içinde insan olup olmadığına baktı. Arabanın içinde hiç kimsenin bulunmadığı belirlendi. Jandarma denizdeki arabanın plakasından sahibi Ahmet Erek’e ulaştı. Olay yerine çağırılan Erek, yalnız olarak arabasıyla bölgeye gelip, arabasını park ettiğini, indikten bir mühlet sonra el freninin çekmeyi unuttuğu aracının hareket ederek denize düştüğünü söyledi. Erek, aracının düşmesi üzerine kendisinin de meskenine gittiğini anlattı.Jandarma olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.