Tekirdağ'da depremzedelere skandal davranış

Tekirdağ’da depremzedelere skandal davranış

Tekirdağ‘da skandal üstüne skandal: Özür dilemek yerine ayağına çağırıp teşekkür ettirdi

TEKİRDAĞ Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin konuk ettiği depremzede vatandaşları seçimden çabucak sonrasında bulundukları otellerde tahliye kararına ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak ‘Özür dilemek’ yerine depremzedelerin ayağına çağırıp kedine teşekkür ettirdi.

Kahramanmaraş Merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen asrın felaketi 2 büyük sarsıntıdan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de yaralarını sarmak maksadıyla depremzedeleri Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesine bağlı tatil beldesi olarak bulunan Kumbağ Mahallesindeki otellerde ağırlamıştı. O vakitten bu yana otellerde kalan depremzedeler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından seçimlerden çabucak sonra çıkarılma kararı alınması ülke gündeminde büyük reaksiyonlara sebep oldu.

Verdikleri skandal kararın akabinde gelen reaksiyonlar üzerine geri adım atan Lider Kadir Albayrak, depremzedelerin kalış mühletini uzatırken, Tekirdağ Valiliği olaya el atarak mağdur edilmeye çalışılan depremzedelere sahip çıktı.

Depremzedelerden 20’sini ayağına getirtip kendine teşekkür ettirdi

Skandal olayın Türkiye gündemine oturması üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak, Kumbağ Mahallesine gidip depremzedelerden özür dilemek yerine, depremzedelerden 20’sini makamına getirtip kendine teşekkür ettirdi. Birtakım depremzedeler ise duruma reaksiyon göstererek, “Sadece Kadir Albayrak’ın buraya gelip özür dilemesini bekledik” dediler.

“Başkan ayağına çağıracağına buraya gelip bir özür dilemesini bekledim”

Depremzede vatandaşlardan Talip Erikçi yaptığı açıklamada, “Depremzede olarak geldik. 3 aydır buradayız. Olayları biliyorsunuz aslında. Üstüne yetmemiş üzere lider depremzedeleri ayağına çağırmak istemiş. Aslında liderin haberi yokmuş üzere yansıttılar. Ben o denli düşünmüyorum. Lider ayağına çağıracağına buraya gelip bir özür dilemesini bekledim. Gelmedi lider, 2-3 dakikalık bir görüntü çekmiş. Teşekkür hedefli gidildiğini söyleyip algı ve karalamaya depremzedelerimiz dur dedi. Giden insanların hepsi bilinçsizce gitti. Buradan reaksiyon verecek insanlarda gitti. Lakin onlar hiç konuşturulmamış. Bizi de götürmek istediler biz gitmek istemedik” dedi.

“Ayağına çağırınca depremzedelerin ona teşekkür etmiş üzere gösterildi”

Depremzede Erikçi, “Dün vali beyefendi buradayken büyükşehirden gelen vazifeliler birinci evvel müdahale etmediler. Onlar gittikten sonra başladılar. Buradan aileler lider beyin ayağına götürülmüş. ‘Teşekkür gayeli gelindi’ diye bir de toplumsal medyadan paylaşılmış. Ne Tekirdağ halkı ne de Türkiye halkı vatandaşlarımız inanmasınlar. Yansımız hala birebirdir. Bu beşerler Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak’tan bir özür beklediler. Bunu yapmadı. Koltuğundan kalkıp gelmeyi bile tenezzül etmedi. Üstelik ayağına çağırmak istedi. Çağırınca da depremzedelerin ona teşekkür etmiş üzere gösterildi” tabirlerini kullandı.

“Başkan, götürülen beşerlerle kapalı kapılar ardında konuştu”

Depremzede vatandaşlardan Aysun Şan ise yaptığı açıklamada, “Çok şaşırdık yani, ikinci bir zelzelesi yaşadık. Dün bir olaya daha maruz kaldık. Bizi yaka paça işte ‘Hadi herkes gitti. Bir siz kaldınız’ diye çekiştire çekiştire götürüldük. Götürüldük ve lider, götürülen beşerlerle kapalı kapılar ardında konuştular. Yandaşlarıyla konuştular. Bizi de kendi yanlarına çekmeye çalıştılar. Ancak biz buna alet olmadık, olmayacağız da” dedi.

Depremzedeler yaptıkları açıklamada, “Buradaki o kadar insan palavra mı söylüyor. Her şeyi geçtim. Elimizde genel sekreterin imzalı dokümanı var. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da açıklama bekliyoruz. Kendi partilerine kendileri de ziyan veriyor. Kadir Liderin yanında hiç mi aklıselim bir insan yoktu, iki hafta sonra seçim var. Git kullanma diyor. Atıyor beni kullanma diyor” dediler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Halil Dağ – Şimdiki