Tekirdağ’da Araba Denize Düştü
TEKİRDAĞ’da, dün akşam ormandan görüntü izlemek için giden Ahmet Erek’in el frenini çekmeden park edip indiği araba, 150 metre yükseklikten denize düştü. İçinde kimsenin bulunmadığı araba, bugün denizden çıkarılacak.
Tekirdağ‘da yaşayan Ahmet Erek, dün akşam saatlerinde 39 NF 100 plakalı arabası ile Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ Mahallesi’nde Marmara Denizi’ne hakim ormana gitti. Otomobilini park eden Erek, görüntü izlemek için aracından indi. Argümana nazaran Erek’in el fenerini çekmeyi unuttuğu arabası, eğilimli yerde hareket ederek, yaklaşık 150 metre yükseklikten denize düştü. Erek de, daha sona meskenine gitti.
Otomobilin denize uçtuğunu görenlerin durumu 11 Acil Davet Merkezi’ne bildirmesi üzerine bölgeye, jandarma, AFAD, UMKE, sıhhat, itfaiye, takımları ile denizden Kıyı Güvenlik Komutanlığı ile deniz polisi grupları sevk edildi. AFAD ve jandarma takımları dronla arabanın yerini belirledi, dalgıçlar tarafından yapılan çalışmada da araçta kimsenin bulunmadığı görüldü. Jandarma grupları, denizdeki arabanın plakasından sahibi Ahmet Erek’e ulaştı. Olay yerine çağırılan Erek, yalnız olarak arabasıyla bölgeye gelip, arabasını park ettiğini, indikten bir mühlet sonra el freninin çekmeyi unuttuğu aracının hareket ederek denize düştüğünü söyledi. Erek, aracının düşmesi üzerine kendisinin de meskenine gittiğini anlattı.
Otomobilin bugün denizden çıkarılacağı belirtilirken, jandarmanın olayla ilgili soruşturması sürüyor.