Suikast argümanları sonrası Kılıçdaroğlu'nun mitinginde güvenlik tedbirlerin artırılması gözlerden kaçmadı

Suikast argümanları sonrası Kılıçdaroğlu’nun mitinginde güvenlik tedbirlerin artırılması gözlerden kaçmadı

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast yapacak bir kümenin Gürcistan’a Türkiye’ye girdiği tez edilmiş ve iddiayı ortaya atan gazeteci Merdan Yanardağ hakkında re’sen soruşturma başlatılmıştı.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ ARTIRILDI

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, bugün Ankara’da yapılacak miting öncesi Samsun’da seçmenle buluştu. Burada bir konuşma gerçekleştiren Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki güvenlik tedbirleri gözlerden kaçmadı.

KORUMALAR SİLAHLI HALDE YERİNİ ALDI

Güvenlik tedbirleri artırılırken Kılıçdaroğlu konuşma yaparken art planda ise muhafazaların silahlı bir formda yerini aldığı görüldü.

“ANLAŞMAK İSTEDİLER, KAPIYI YÜZLERİNE KAPADIM”

“BANA BİR ŞEY OLURSA SİZE VASİYETİMDİR”

Ve artık son evreye geldik; silah ve suikast tehditleri. Son ikazlarını yapıyorlar akıllarınca. Be gafiller, be onursuzlar, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar! Siz mi beni korkutacaksınız? Sizin önünüze diz çöküp yaşamaktansa, ayakta ölmeyi tercih ederim! Hodri meydan, gelin görüşelim. Ha Allah nasip eder de yaşarsak, hayatınız boyunca görüp göreceğiniz en büyük kabus olmaya devam edeceğim. Şayet bana bir şey olursa halkıma emanetimden o 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz. Her kuruşunu 85 milyona tahsil edeceksiniz. Benim size vasiyetimdir.”