SON DAKİKA! İlaç raporları uzatıldı mı? İlaç raporları uzatıldı mı 2023 son dakika! İlaç raporları geçerlilik müddeti ne vakit sona erecek?

SON DAKİKA! İlaç raporları uzatıldı mı? İlaç raporları uzatıldı mı 2023 son dakika! İlaç raporları geçerlilik müddeti ne vakit sona erecek?

İlaç raporlarının geçerlilik mühleti hakkında yapılan araştırmalar devam etmektedir. Bu müddetin 31 Aralık 2022 tarihinde sona ereceği ve vadeli sıhhat raporlarının 30 Haziran 2023’e kadar geçerli sayılacağı açıklanmıştı. Hususla ilgili son açıklama ise Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Pekala, ilaç raporları uzatıldı mı? İlaç raporları uzatıldı mı 2023 son dakika! İlaç raporları geçerlilik müddeti ne vakit sona erecek? Sıhhat raporları ne vakte kadar geçerli olacak?

İLAÇ RAPORLARI UZATILDI MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya nazaran, sıhhat raporlarının geçerlilik mühleti 31 Aralık 2023 tarihine kadar tekrar uzatılmıştır. Bakan Koca, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şu kelamlara yer verdi:

“2020 yılında başlattığımız rapor geçerlilik müddetini uzatma uygulaması devam ediyor, kronik hastalığı olan ve daima ilaç kullanan bireylerle engellilerimizi korumak için. Rapor müddeti daha evvel 30 Haziran’a kadar uzatılmıştı. Lakin şimdi raporunu yenileme fırsatı bulamayan yahut zorluk yaşayabilecek vatandaşlarımızı mağdur etmemek hedefiyle vadeli sıhhat raporlarının geçerlilik mühletleri 31 Aralık 2023 tarihine kadar tekrar uzatılmıştır. Bu tarihten sonra raporlar kademeli olarak yenilenecektir.”

Bu açıklama ile birlikte, vadeli sıhhat raporlarına sahip olan vatandaşlarımızın raporlarının geçerlilik müddeti daha fazla uzatılmış ve mağduriyet yaşanması önlenmeye çalışılmıştır.

SAĞLIK RAPORLARININ GEÇERLİLİK MÜHLETLERİ UZATILDI

Kronik hastalığı olan ve daima ilaç kullanan şahıslarla engellilerimizi korumak için 2020’de başlatılan rapor geçerlilik mühletini uzatma uygulaması devam ediyor. Son olarak sıhhat raporlarının geçerlilik müddetlerinin 31 Aralık 2023 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.