Sıhhat Bakanı Koca'dan Kızılay Lideri Kerem Kınık'a istifa daveti: Orada durmamalı

Sıhhat Bakanı Koca’dan Kızılay Lideri Kerem Kınık’a istifa daveti: Orada durmamalı

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların 4. gününde, Kızılay‘ın deposundaki çadırları ünlü müzikçi Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ve Türk Eczacıları Birliği’ne sattığı ortaya çıkmıştı. Kızılay, tartışmaların odağı haline gelince kan bağışı da azalmıştı.

“ALGIYA SEBEP VERİYORSAK GEREĞİNİ YAPMALIYIZ”

Kızılay Lideri Kerem Kınık ise birçok bakan, siyasetçi ve vatandaş tarafından istifaya çağrılmıştı. Dün de Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Üsküdar Belediyesinin düzenlediği programda gençlerle bir ortaya geldi. Koca’ya Kızılay sorusu da yöneltildi. Kızılay’ın güzide bir kurum olduğunu belirten Bakan, “Kızılay hizmet ediyor. Eyvallah. Bunda hiç kuşku yok. Sahiden çok çalışan fedakar, cefakar kardeşlerimizin olduğunu biliyoruz. Ve memleketin bütün hastalarının yalnızca kan meselesini organize etmiş olması bile çok kıymetli bir muhtaçlık. Lakin bazen algılar olguların önüne geçiyor. Ve biz bu algıya sebep veriyor isek gereğini yapmalıyız.” dedi.

“ORADA DURMAMALIYIZ”

Koca, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bir kişinin bile kan vermesini, bir vatandaşımızın bile kan vermesini, kan gereksinimi için kan vermesini etkileyebilecek bir algıya sebep olabiliyorsak, biz orada durmamalıyız. Kanaatim bu.”