Selahattin Demirtaş'tan 2. cins seçimlerine 9 gün kala dikkat çeken paylaşım: Kimse benim hapisliğim üzerinden kirli hesap yapmasın

Selahattin Demirtaş’tan 2. cins seçimlerine 9 gün kala dikkat çeken paylaşım: Kimse benim hapisliğim üzerinden kirli hesap yapmasın

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir aday yüzde 50’yi aşamadığı için Türkiye 28 Mayıs’ta bir kere daha sandığa gidecek. Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarışacağı seçimde en fazla oyu alan 13. Cumhurbaşkanı seçilecek.

DEMİRTAŞ’TAN BİLDİRİ ÜZERE PAYLAŞIM

Seçimegün kala cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’tan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Bildiri üzere bir paylaşım yapan Demirtaş, “Kimse benim hatasız yere yattığım hapislik üzerinden siyasi şantaj, kirli hesap yapmasın” sözlerini kullandı.

“HALK ÖZGÜR DEĞİLSE BENİM ÇIKMAMIN DEĞERİ YOK”

Demirtaş paylaşımının devamında şunları söyledi: “Halk özgür değilse benim çıkmamın bir değeri yok. Bin ömrüm olsa hepsini halkım için feda ederim. Moralli olun, dik durun, direnin.”