Seçimden sonra okullar tatil mi? 15 Mayıs okullar tatil mi? Seçimden sonra okullar tatil edilecek mi?

Seçimden sonra okullar tatil mi? 15 Mayıs okullar tatil mi? Seçimden sonra okullar tatil edilecek mi?

14 Mayıs’ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimler nedeniyle birçok farklı mevzu arama motorları üzerinde sorgulatılıyor. Bu seçimde, 5 yıl boyunca misyon yapacak cumhurbaşkanı ile yeni parlamento üyeleri belirlenecek. Bu nedenle seçim günü yaklaşırken merak edilmekte olan bahisler ortasında Seçimden sonra okullar tatil mi? Konusu da yer alıyor. Pekala, Seçimden sonra okullar tatil mi? 15 Mayıs okullar tatil mi? Seçimden sonra okullar tatil edilecek mi?

SEÇİMDEN SONRA OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamaya nazaran seçimden sonra okullar 15 Mayıs tarihinde bir günlüğüne tatil edildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimleri’nin sonraki günü 15 Mayıs’ta, eğitim öğretime 1 gün orta verileceğini ve öğretmenlerin de idari müsaadeli sayılacağını bildirdi. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması şöyle oldu:

“Okullarımızı ve öğretmenlerimizi bir sonraki öğretim gününe rahat ve sağlıklı bir formda hazırlayabilmek için seçimin sonraki günü eğitim öğretime bir gün orta vereceğiz. 16 Mayıs’ta eğitim öğretim başlayacak. Öğretmenlerimizi de idari müsaadeli sayacağız.”