Seçim tatili ve 19 Mayıs tatili birleşti mi? Seçim tatili kaç gün olacak? Seçim tatili ve 19 Mayıs birleştirilecek mi?

Seçim tatili ve 19 Mayıs tatili birleşti mi? Seçim tatili kaç gün olacak? Seçim tatili ve 19 Mayıs birleştirilecek mi?

Seçim tatili ve 19 Mayıs tatili birleşti mi? Sorusu, yaklaşan seçim günü ile birlikte gündemde merak edilenler ortasında yer aldı. 4 Mayıs 2023 Pazar günü birlikte yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gitmeye hazırlanıyor. Bu seçimde, 5 yıl boyunca vazife yapacak cumhurbaşkanı ile yeni parlamento üyeleri belirlenecek. Pekala, Seçim tatili ve 19 Mayıs tatili birleşti mi? Seçim tatili kaç gün olacak? Seçim tatili ve 19 Mayıs birleştirilecek mi?

SEÇİM TATİLİ VE 19 MAYIS TATİLİ BİRLEŞTİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri’nin sonraki günü 15 Mayıs’ta, eğitim öğretime 1 gün orta verileceğini ve öğretmenlerin de idari müsaadeli sayılacağını bildirdi. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması şöyle oldu:

“Okullarımızı ve öğretmenlerimizi bir sonraki öğretim gününe rahat ve sağlıklı bir halde hazırlayabilmek için seçimin sonraki günü eğitim öğretime bir gün orta vereceğiz. 16 Mayıs’ta eğitim öğretim başlayacak. Öğretmenlerimizi de idari müsaadeli sayacağız.”

Buna nazaran seçim tatili ve 19 Mayıs tatilinin birleşmesine ait bir duyuru belirtilmemesi nedeniyle seçim tatili olağan biçimde uygulanacak.