Seçilemeyen bağımsız milletvekili adayından seçmene sitem: Siz demediniz mi Elazığ artık sahipsiz değil?

Seçilemeyen bağımsız milletvekili adayından seçmene sitem: Siz demediniz mi Elazığ artık sahipsiz değil?

Elazığ‘da ‘Ben Hacı, geliyorum’ sloganıyla 28’inci Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde bağımsız milletvekili adayı olan Salı Baba Mahalle Muhtarı Muhammet Hacı Güneş, kesin olmayan resmi sonuçlara nazaran 1859 oy aldı. Sonucu öğrendikten sonra daha evvel, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bir iş yerine gitti. Burada dükkanın önünde oturanlara sitem eden Güneş, “Siz demediniz mi Elazığ artık sahipsiz değil? Ben sizden bir şey istemedim bir oydu yalnızca, neden bana oy vermediniz? Bir kağıt modülüdür ya” dedi.

SİYASETE DEVAM MESAJI

Siyaseti bırakmayacağını belirten Muhammet Hacı Güneş, “Halk, ‘bize karşılık verecek, Ankara’da bizi güler yüzle karşılayacak vekil istiyoruz’ dedi. Halkımıza güvendik, aday olduk. Elazığ halkı bize nankörlük etti. Elazığ kaybetti, kendileri bilir. Canları sağ olsun. Bize oy verenleri ödüllendireceğim. İhanet edenler bizi meşgul etmesinler, özel işlerini görmesinler. Ben yeniden çok çalışacağım, milletvekillerinden fazla çalışacağım” diye konuştu.

“HAKKIMIZ HEBA OLDU”

“Elazığ bizim değerimizi bilmedi” diyen Güneş, “Bu işin peşini bırakmayacağım. Fotoğrafsız pusula çıktı. Oylarımız avantaya gitti. Geçersiz oyların birçok benimdir. Kenar mahallelerde yanlışsız düzgün oy atılmadı. Adam ‘ben sana oy vermek istiyorum ancak bilmiyorum, gidip mührü birine basıp çıkıyorum’ diyor. Bu türlü bir sistem var mı? Hakkımız heba oldu. Ankara renkli, güler yüzlü bir vekil kazanacaktı. Tekrar de Elazığ siyasetini bırakmayacağım. Yazıklar olsun diyorum. Bizimle fotoğraf çeken, bizle yatıp kalkanlar, araçlarının kornalarına basanlar, bu ihanetin Allah hesabını sorar” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Tekin Yalçınkaya – Siyaset