Sarıgül Twitter'a sınırlama getiren Elon Musk'a seslendi: Öteki bir oyuncak bul, git meskeninde oyna

Sarıgül Twitter’a sınırlama getiren Elon Musk’a seslendi: Öteki bir oyuncak bul, git meskeninde oyna

Twitter CEO’su Elon Musk, mavi tiki olmayan hesapların ‘geçici bir süre’ için günde yalnızca 600, mavi tikli hesapların da 6 bin gönderi görebileceğini açıklamış; daha sonra bunu mavi tikli olmayanlar için 800; olanlar içinse 8 bine çıkarıldığını duyurmuştu.

TWITTER SINIRLAMASI SARIGÜL’Ü KÜPLERE BİNDİRDİ

Musk’ın sınırlama kararı toplumsal medya kullanıcılarının büyük reaksiyonunu çekerken, son periyotta yayınladığı görüntülerle gündemde olan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün de hışmına uğradı.

“ERZİNCAN’DAN SANA SESLENİYORUM”

TikTok hesabı üzerinden yayınladığı görüntü ile Musk’a seslenen Sarıgül, “Elon Musk, ben Erzincalı Mustafa Sarıgül’üm. Erzincan’dan sana sesleniyorum. Twitter‘daki özgürlüğümüzü kısma, oyuncak istiyorsan öbür bir oyuncak bul git meskeninde oyna” tabirlerini kullandı.

MUSK “İNSANLARIN YETERLİLİĞİ İÇİN YAPTIM” DEMİŞTİ

Tartışma yaratan Twitter kararının münasebetine ait bugün açıklama yapan Elon Musk, kullanıcıların ‘sosyal medya bağımlısı’ olduğunu ve bu sınırlamayla ‘dünyaya bir güzellik yaptığını’ savundu.

“DÜNYA İÇİN BİR YETERLİLİK YAPIYORUM”

Musk’ın Twitter’dan paylaştığı birinci bildiride şunları yazdı: “Bir görüntüleme sonu belirlememin nedeni, hepimizin Twitter bağımlısı olmamız ve dışarı çıkmaya muhtaçlık duymamızdır. Burada dünya için bir güzellik yapıyorum.”