Şampiyonluğa koşan Okan Buruk'tan derbi öncesi argümanlı kelamlar: Mayıslar bizimdir

Şampiyonluğa koşan Okan Buruk’tan derbi öncesi argümanlı kelamlar: Mayıslar bizimdir

Süper Lig’in 34’üncü haftasında İstanbulspor’u deplasmanda 2-0 mağlup eden Galatasaray‘da Okan Buruk, açıklamalarda bulundu. Buruk, şampiyonlukla ilgili tezli kelamlar sarf etti.

İşte Buruk’un açıklamaları:

“KONTROL BİZDEYDİ”

“Maçın denetimi bizdeydi. Konsantreydik, güzel savunma yaptık. Son haftaların formda ekibi İstanbulspor’a karşı durum vermeden maçı bitirdik İstanbulspor’u ve Fatih Hoca’yı kutlarım. Ligde düzgün işler yapıyorlar. Tehlikeli bir grup. Çok da kıymetli puanlar kazandılar. Onlara da muvaffakiyetler dilerim

“FENERBAHÇE İLE BİTİRİYORUZ”

Şampiyonluğa maç maç gidiyoruz. Fenerbahçe’nin maçını oynamasını bekleyeceğiz. Sivasspor, Ankaragücü ve Fenerbahçe ile bitiriyoruz. Tüm maçları kazanarak bitirmek istiyoruz.

“ZANIOLO ŞANSSIZDI”

Nicolo Zaniolo bilerek o hareketi yapmadı. Şanssız bir kırmızı kart gördü. Bizi sevindiren 10 kişi kalmamıza karşın oyunumuzun güçlü devam etmesi.

“BU KURALDAN KİM ÇOK KEYİFLİ?”

5 ay evvel de, 1 sene evvel de herkesin yorumu 8+3’ten kimsenin memnun olmadığıydı. Kim memnun çok bilmiyorum lakin alınan karara da hürmet duyuyorum. Kulüpler bunu istemiyor, taraftar istemiyor, medya istemiyor. Kimin istediğini çok merak ediyorum.

“BÜTÜN HOCALAR ŞİKAYET EDİYOR”

Bütün hocaların ortak şikayeti oyuncu değişikliği durumu. O hususta tahminen farklı bir şey getirebilirlerdi. Devamlı Türk oyuncu hesabı yapmak çok güç. Maç öncesi takım hazırlamak güç oluyor. Bu süreçte, kuralın olumlu bir getirisi olduğunu düşünmüyorum.”

“MAYISLAR BİZİMDİR”

Baskı olacak, kusurlar olacak vakit zaman. Benim olacak, oyuncularımın olacak… Değerli olan kendimize güvenmemiz. Galatasaray taraftarı da bize bu manada takviye verdi. Daima söylediğimiz üzere, mayıslar bizim.”