Pamukkale'de yapılandırma tatil günlerinde de devam edecek

Pamukkale’de yapılandırma tatil günlerinde de devam edecek

Pamukkale Belediyesi, Emlak, Etraf Paklık, İlan Reklam, Cümbüş vergileri ile İdari Para cezaları ve İmar Para cezalarında yapılandırmalarında yaşanan yoğunluk nedeniyle resmi tatil olan 19 Mayıs ile hafta sonunda veznelerini açık tutacak. Vatandaşlar, 19-20-21 Mayıs 2023 tarihlerinde 09.00-16.00 saatleri ortası hizmet verecek.

Pamukkale Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 7440 sayılı kanun çerçevesinde Emlak, Etraf Paklık, İlan Reklam, Cümbüş vergileri ile İdari Para cezaları ve İmar Para cezalarını yapılandırma uygulamasının son gününün 31 Mayıs 2023 olduğu hatırlatıldı. Açıklamada, son ödeme tarihinden evvelki hafta sonunda Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleşeceği için, bu hafta sonunda veznelerin açık tutulacağı belirtildi. Pamukkale Belediyesi, resmi tatil olan 19 Mayıs Cuma ile 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günü vatandaşların ödeme müddetlerini kaçırmamaları için veznelerini açık tutacak. Pamukkale Belediyesi, vatandaşların vergi ödemelerini kolaylaştırmak ismine her ödeme periyodunda olduğu üzere bu periyotta de birçok kolaylık sağlamaya devam ediyor. Pamukkaleli vatandaşlar vergi ödemelerini e-devlet üzerinden yahut www.pamukkale.bel.tr resmi web sitesinden yapabilirken, peşin ödemelerde büyük indirim sağlanıyor ve Paraf Kart’a 5 Taksit imkanı sunuluyor.

Belediyeye gelmeden ödeme yapma imkanlarına karşın Pamukkale Belediyesi, vatandaşların yoğunluktan ötürü vergi ödemelerinde gecikme yaşamaması için hafta sonunda da veznelerini açık tutacak. Resmi tatil olan 19 Mayıs Cuma ile 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günleri Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki ana hizmet binasındaki vezneler vatandaşların hizmetinde olacak. Vezneler hafta sonunda 09.00 ile 16.00 saatleri ortasında vatandaşların hizmetinde olacak. – DENİZLİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat