Özdağ'dan Babacan'ın "Seçimi helalinden kazanmış 15 vekilimiz var" çıkışına sert reaksiyon: Bana utanmazlığın fotoğrafını yapabilir misin Abidin?

Özdağ’dan Babacan’ın “Seçimi helalinden kazanmış 15 vekilimiz var” çıkışına sert reaksiyon: Bana utanmazlığın fotoğrafını yapabilir misin Abidin?

Deva Partisi‘nin HP listelerinden 15 milletvekilini TBMM’ye göndermesi sonrası Ali Babacan, “Kimseye borcumuz yok, seçimi helalinden kazanmış 15 vekilimiz var” çıkışında bulunmuştu. Bu kelamlara reaksiyon gösteren Özdağ, “Bana utanmazlığın fotoğrafını yapabilir misin Abidin? Ne gerek var ağabey resme aşağıda fotoğrafı var” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri geride kalsa da tartışmalar sona ermedi. TBMM’ye CHP listelerinden 15 milletvekili gönderen Millet İttifakı paydaşlarından DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın son çıkışı yeni bir polemiğin de fitilini ateşledi.

“HELALİNDEN 15 MİLLETVEKİLİMİZ VAR”

Kurban Bayramı nedeniyle toplumsal medya hesabından ileti yayımlayan Ali Babacan, seçim sonuçlarını da kıymetlendirdi. Tertemiz bir seçim kampanyası yürüttüklerini, yapamayacakları hiçbir kelam vermediklerini söyleyen Babacan, “Yeniden milletimizin karşısındayız. Bizim kimseye en ufak bir borcumuz yok. Hiç kimseyi aldatmadık, daima doğruları söyledik. Kazandığımız her şeyi de anamızın ak sütü üzere helalinden kazandık. Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var. Evet seçimi kazanamadık bunun için gereken özeleştiriyi de muhasebeyi de yapmaktan kaçınmayacağız. Biz hiç kimsenin hakkını yemedik.” dedi.

“BANA UTANMAZLIĞIN FOTOĞRAFINI YAPABİLİR MİSİN ABİDİN?”

Babacan’ın açıklamalarına Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’dan sert reaksiyon geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tipinde Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Özdağ, Babacan’ın kelam konusu paylaşımını alıntılayarak, “Bana utanmazlığın fotoğrafını yapabilir misin Abidin? Ne gerek var ağabey resme aşağıda fotoğrafı var.” sözlerini kullandı.